Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2021, 10:45

Premiera Hitman 3 wzbudza kontrowersję; gracze zmuszeni do ponownego zakupu poprzedniej gry

Osoby, które zakupią Hitmana 3 na PC, nie skorzystają z opcji darmowego przeniesienia lokacji z poprzedniej odsłony serii. Jeśli będą chciały zagrać na mapach z Hitmana 2, będą musiały grę kupić ponownie.

W SKRÓCIE:
  1. Hitman 3 oferuje darmowe przeniesienie lokacji ze starszych odsłon.
  2. Jednak na PC będzie to niemożliwe, gdyż tytuł dostępny jest wyłącznie na Epic Games Store. Blokuje to importowanie map z Hitmana 2.

Osoby, które kupią Hitmana 3, nie skorzystają z opcji darmowego przeniesienia map dostępnych w Hitmanie 2. Winowajcą jest w tym wypadku Epic Games Store, na którym tytuł IO Interactive pojawi się w czasowej wyłączności, a druga odsłona nowej trylogii nie jest w nim dostępna.

Duńskie studio postanowiło przygotować obejście tej niedogodności, choć nie jest to idealna opcja, gdyż przy korzystaniu z niej osoby, które kupiły Hitmana 2, będą musiały nabyć go ponownie na Epic Games Store.

Sprawę skomentował Tim Sweeney, założyciel Epic Games, informując, że firma przyjrzy się sytuacji i postara się znaleźć rozwiązanie. Jednak nie wiemy, ile to potrwa i czy faktycznie posiadacze wersji steamowej będą mogli przenieść lokacje z Hitmana 2 do Hitmana 3 na EGS.

Tymczasowe rozwiązanie problemu podane przez studio IO Interactive wygląda następująco:

  • pobrać Hitman 1 GOTY Access Pass, które otrzyma każdy, kto kupi Hitmana 3 na EGS;
  • pełna wersja pierwszej odsłony zostanie przypisana do konta po zakupie nowego Hitmana;
  • krótko po premierze trzeciej części serii Hitman w sklepie Epica pojawi się Hitman 2 z 80-procentową zniżką. Jeśli gracze będą chcieli wejść w posiadanie lokacji z tej gry, muszą zapłacić.

Nie jest to rozwiązanie idealne i jeśli ekipa zarządzająca sklepem Epic Games czegoś nie wymyśli, to gracze otrzymają kolejny powód, by krytykować produkt firmy zarządzanej przez Tima Sweeneya.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Hitman
  2. Hitman 3 – poradnik do gry