Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2015, 19:04

autor: Ender

Dying Light: The Following – zapis kilkunastu minut z rozgrywki

W trakcie sesji pytań i odpowiedzi na temat dodatku The Following do Dying Light deweloperzy z Techlandu zaprezentowali zapis kilkunastu minut z rozgrywki, na którym zobaczymy szereg nowości wprowadzonych do gry. Przyjrzymy się między innymi nowej mapie, misjom, a także pojazdom i wrogom.

O dodatku The Following, przeznaczonym dla gry Dying Light, dowiedzieliśmy się po raz pierwszy w lipcu tego roku. Rozszerzenie ma zaoferować nie tylko nową, ogromną i otwartą mapę, ale także szereg wcześniej nieobecnych systemów rozgrywki i atrakcyjnych nowinek, takich jak samochody terenowe. Co prawda na targach gamescom twórcy zaprezentowali sporo materiałów z DLC, o czym możecie przeczytać tutaj, ale fani gry nadal mają wiele związanych z nim wątpliwości. Część z nich Techland postanowił rozwiać podczas specjalnego programu zorganizowanego na żywo w serwisie Twitch. W jego trakcie odpowiedziano na pytania internautów oraz pokazano kilkanaście minut zabawy, które wzbogacone zostały komentarzem deweloperów.

Na filmie możemy zobaczyć fragment ogromnej mapy, przedstawiającej wiejskie obrzeża Harran, które wielkością dorównują w sumie wszystkim lokacjom z podstawowej wersji tytułu. Gracze wcielają się w bohatera podstawki o imieniu Kyle Crane. Próbuje on poznać sekrety tajemniczego kultu, którego wyznawcy są ponoć odporni na infekcję zamieniającą ludzi w zombie. Ze względu na konstrukcję świata, dodatek w znacznie większym stopniu będzie polegał na wykorzystaniu ataków dystansowych. Dzięki klipowi gracze mogą przekonać się więc jak w akcji sprawdzają się nowe rodzaje broni palnej, a także oczekiwana przez wielu fanów kusza. Co ważne, wyposażenia z DLC będziemy mogli wykorzystać w głównej kampanii gry.

Kolejną ogromną nowinką są również pojazdy typu buggy, które według zapewnień będziemy mogli modyfikować – zarówno pod względem mechanicznym jak i wizualnym. Do rozgrywki powrócą różnego rodzaju zręcznościowe wyzwania, a także przeciwnicy znani z podstawki. Zmianie ulegnie system questów, który oparty będzie teraz na punktach zaufania. Zdobywamy je dokonując decyzji fabularnych lub wykonując różnego rodzaju zadania, wpływających na postrzeganie naszego bohatera przez wyznawców kultu, którego cele i strukturę chcemy poznać.

Dying Light: The Following ukaże się na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Dokładna data premiery rozszerzenia nie jest jeszcze znana. Będzie ono dostępne bez dodatkowej opłaty dla posiadaczy przepustki sezonowej, a także jako oddzielne DLC.

  1. Zapowiedź Dying Light: The Following
  2. Oficjalna strona Dying Light