Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2019, 20:52

Dorobek studia pozującego na gwiazdy rocka wykupiony przez twórców Sniper Elite. Wrócą kultowe marki

Studio Rebellion przejęło portfolio The Bitmap Brothers. Twórcy serii Sniper Elite zapowiadają, że przeniosą starsze produkcje na nowe platformy oraz opracują kolejne tytuły na bazie świeżo nabytych, klasycznych marek.

Rebellion wskrzesi znane, klasyczne marki. - Dorobek studia pozującego na gwiazdy rocka wykupiony przez twórców Sniper Elite. Wrócą kultowe marki - wiadomość - 2019-11-26
Rebellion wskrzesi znane, klasyczne marki.

The Bitmap Brothers sławę zyskało na przełomie lat 80. i 90. Charakterystyczny wizerunek inspirowany gwiazdami rocka oraz silne marki stworzone na Amigę czy Atari, takie jak Xenon, Speedball czy The Chaos Engine, sprawiły, że firma mocno zapisała się na kartach historii elektronicznej rozrywki. Niestety ostatnią powszechnie rozpoznawalną produkcja opracowaną przez studio, była wydana w 2001 roku strategia czasu rzeczywistego Z: Steel Soldiers. Może się to jednak zmienić w najbliższym czasie. Całe portfolio The Bitmap Brothers zostało bowiem przejęte przez Rebellion.

The Bitmap Brothers pozowali na gwiazdy rocka. - Dorobek studia pozującego na gwiazdy rocka wykupiony przez twórców Sniper Elite. Wrócą kultowe marki - wiadomość - 2019-11-26
The Bitmap Brothers pozowali na gwiazdy rocka.

Rebellion zapowiedziało, że ma w planach przeniesienie klasycznych tytułów The Bitmap Brothers na nowe platformy oraz opracowanie kolejnych gier bazujących na przejętych markach. Na ten moment nie wiadomo, jakie produkcje mogą doczekać się wskrzeszenia. Oficjalna notka prasowa wymienia Xenon, Z: Steel Soldiers, Speedball i The Chaos Engine, więc istnieje prawdopodobieństwo, że na jedno z tych IP może w przyszłości powrócić na rynek.

Współzałożyciel studia Rebellion - Jason Kingsley - przyznał również, że jest zaszczycony tym, że może kontynuować dzieło The Bitmap Brothers.

Jesteśmy zachwyceni dodaniem The Bitmap Brothers do powiększającego się portfolio Rebellion. The Bitmap Brothers słyną z tworzenia świetnych gier i niepowtarzalnego stylu ich promowania. Znamy się Mikiem Montgomerym [jeden z założycieli The Bitmap Brothers - przypis autora] od wielu lat i jesteśmy zaszczyceni wiarą oraz zaufaniem, które okazał przekazując nam pałeczkę. Będziemy starać się być dobrymi opiekunami wielkiej ikony branży gier.

Z nową siłą w XXI wiek.
Z nową siłą w XXI wiek.

Należy zwrócić uwagę, że na przestrzeni ostatnich lat powstały odświeżone wersje klasycznych tytułów The Bitmap Brothers, takie jak Speedball 2 HD, The Chaos Engine czy Gods Remastered, które można nabyć w dystrybucji cyfrowej.