Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2019, 20:43

autor: Vergil

Codemasters kupiło twórców Project CARS

Firma Codemasters ogłosiła, że kupiła zespół Slightly Mad Studios – twórców serii Project CARS. Owocem tego przedsięwzięcia ma być powstanie „globalnego lidera w gatunku gier wyścigowych”.

Co powstanie z połączenia dwóch wyścigowych potęg? Najbliższa przyszłość powinna przynieść odpowiedź na to pytanie. Wyspecjalizowana w tym gatunku firma Codemasters poinformowała bowiem, że wykupiła innych ekspertów od rywalizacji na torze, czyli zespół Slightly Mad Studios – autorów takich gier, jak seria Project CARS, Need for Speed: Shift czy choćby Test Drive: Ferrari Racing Legends. Pod skrzydłami „Mistrzów Kodu” znalazło się nie tylko studio, lecz również całe jego portfolio, wraz z marką Project CARS oraz niezapowiedzianym jeszcze projektem opartym na „hollywoodzkim hicie”.

Warto odnotować, że zmiana nie wpłynie na strukturę obu zespołów – Frank Sagnier pozostanie na stanowisku dyrektora generalnego Codemasters, z kolei Ian Bell wciąż będzie stał na czele Slightly Mad Studios. Ten ostatni wierzy, że od teraz obie firmy będą mogły „uczyć się od siebie nawzajem, dzielić zasoby i robić właściwy użytek z powstających platform i technologii”. Sagnier przekonuje natomiast, że skutkiem opisywanego przedsięwzięcia będzie powstanie „globalnego lidera w gatunku gier wyścigowych”. Dla porządku należy jeszcze zaznaczyć, że po dołączeniu do Codemasters stu pięćdziesięciu pracowników Slightly Mad Studios firma będzie zatrudniać łącznie około siedemset osób.

Codemasters i Slightly Mad Studios mogą już planować wspólny szturm na gatunek gier wyścigowych. - Codemasters kupiło twórców Project CARS - wiadomość - 2019-11-28
Codemasters i Slightly Mad Studios mogą już planować wspólny szturm na gatunek gier wyścigowych.

Jak informuje Codemasters, Slightly Mad Studios pracuje obecnie nad trzema projektami. Mowa o mobilnym Project CARS GO, enigmatycznej „egranizacji” hollywoodzkiego hitu oraz produkcji reprezentującej należącą do studia markę; można gdybać, że tą ostatnią jest Project CARS 3, jednak tym razem nikt nie powiedział tego wprost.

Jak nietrudno się domyślić, kiedy jedna firma tego kalibru kupuje drugą, w grę wchodzą duże pieniądze. Codemasters zapłaciło za Slightly Mad Studios 30 milionów dolarów, z czego 25 milionów w gotówce i 5 milionów w akcjach (te drugie zostaną wypłacone po premierze wyżej wspomnianej „egranizacji”). W ciągu następnych trzech lat owa opłata może jednak wzrosnąć, w zależności od zysku operacyjnego wypracowanego przez twórców Project CARS. Jak informuje serwis GamesIndustry.biz, powołując się na słowa analityka finansowego z firmy Liberum, całość powinna zamknąć się w kwocie 67,9 miliona dolarów.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Codemasters
  2. Oficjalna strona internetowa zespołu Slightly Mad Studios