Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2009, 19:00

autor: Maciej Śliwiński

Dodatek do ArmA II zapowiedziany

Bohemia Interactive zapowiedziała właśnie samodzielny dodatek do swojego najnowszego dzieła – ArmA II. Mimo, że konkretne wiadomości dotyczące Operation Arrowhead poznamy dopiero podczas targów GamesCon, już dziś mamy dla Was kilka interesujących informacji.

Bohemia Interactive zapowiedziała właśnie samodzielny dodatek do swojego najnowszego dzieła – ArmA II. Mimo, że konkretne wiadomości dotyczące Operation Arrowhead poznamy dopiero podczas targów GamesCom, już dziś mamy dla Was kilka interesujących informacji.

Dodatek do ArmA II zapowiedziany - ilustracja #1

Najważniejszy faktem jest to, że ArmA II: Operation Arrowhead będzie samodzielnym dodatkiem i do uruchomienia gry nie będzie wymagana podstawowa wersja ArmA II. Fabuła wymyślona przez naszych południowych sąsiadów z Bohemia Interactive będzie nieco przypominała tę znana z wydanego w maju tego roku tytułu. Trzy lata po zakończeniu konfliktu w Czarnorusi, źli ludzie znów dadzą o sobie znać. Jak zwykle w takiej sytuacji Stany Zjednoczone poczują się zobowiązane do wystąpienia w roli strażnika pokoju, obrońcy uciśnionych i jedynego sprawiedliwego w jednej osobie, a Wujek Sam podejmie decyzję o wysłaniu swoich dzielnych wojaków na kolejną wojnę.

Tym razem amerykańską armię będzie czekała nieco dłuższa wycieczka. Nową areną konfliktu został bowiem Takistan, fikcyjne państewko położone gdzieś w Azji Środkowej, nad Morzem Zielonym. Pozostałe aspekty gry wyglądają dość podobnie do tych znanych z ArmA II. Rozległe pole walki, dowolność wyboru taktyki i sposobu realizowania kolejnych rozkazów. Do tego szeroki przekrój dostępnych jednostek – od piechoty, przez komandosów, kończąc na rozmaitych pojazdach wojskowych.

Więcej informacji na temat ArmA II: Operation Arrowhead zostanie udostępnionych podczas rozpoczynających się w przyszłym tygodniu targów GamesCom. Biorąc pod uwagę, że do Niemiec udaje się spora część naszej redakcji, ze spokojem możecie oczekiwać kolejnych wieści związanych z tym samodzielnym dodatkiem. A tym, którzy trudzą się na bezdrożach Czarnorusi polecamy niedawno opublikowany poradnik do ArmA II.