Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2008, 17:00

autor: vampire

Demo Resident Evil 5 na poczatku przyszłego roku?

W ostatnim numerze brytyjskiego magazynu GamesTM, poświęconego tematyce gier, możemy znaleźć informacje na temat najnowszej odsłony popularnej serii survival-horrorów autorstwa Capcomu - Resident Evil 5. Pismo podało, że na początku przyszłego roku, w bliżej nieokreślonym terminie, twórcy udostępnią nam demo tej produkcji.

W ostatnim numerze brytyjskiego magazynu GamesTM, poświęconego tematyce gier, możemy znaleźć informacje na temat najnowszej odsłony popularnej serii survival-horrorów autorstwa Capcomu - Resident Evil 5. Pismo podało, że na początku przyszłego roku, w bliżej nieokreślonym terminie, twórcy udostępnią nam demo tej produkcji. Niestety nie wiadomo, czego właściwie powinniśmy się po nim spodziewać - czy będziemy mieć do czynienia z tym samym fragmentem gry, który prezentowany był podczas tegorocznej edycji targów E3 (zarówno na Xboxaxh 360 jak i PS3), czy też otrzymamy zupełnie nową zawartość.

Demo Resident Evil 5 na poczatku przyszłego roku? - ilustracja #1

Akcja Resident Evil 5 przeniesie nas ze zniszczonego miasta Raccoon City prosto do ojczyzny tajemniczego wirusa, Afryki. Wcielimy się tu w rolę Chrisa Radfielda, bohatera znanego z pierwszej części cyklu, któremu przypadło zadanie zbadania co stoi za strasznymi wydarzeniami, jakie mają miejsce na Czarnym Kontynencie - ludzie i zwierzęta przemieniają się w zombie. W wykonaniu misji pomoże nam najemniczka Sheva Alomar. Oczywiście ze względu na zmianę terenu działań większość przeciwników stanowić będą czarnoskóre postaci, przez co swego czasu Capcom posądzony został o rasizm. Przypomnijmy jeszcze, że data światowej premiery gry wyznaczona została na 13 marca przyszłego roku jednoczenie dla wersji na obydwie konsolach. Wciąż nic nie wiemy temat ewentualnego polskiego wydania.