Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2008, 15:00

autor: vampire

Electronic Arts chce przejąć Epic Games?

W serwisie GameGuru pojawiły się pogłoski, według których koncern Electronic Arts planuje w przyszłości wykupić firmę Epic Games (twórców serii Unreal i Gears of War), a tym samym zdobyć również prawa do powstającego już silnika Unreal Engine 4.0. W dodatku autor omawianego tekstu uznał, że pierwsze kroki w tym celu już poczyniono.

W serwisie GameGuru pojawiły się pogłoski, według których koncern Electronic Arts planuje w przyszłości wykupić firmę Epic Games (twórców serii Unreal i Gears of War), a tym samym zdobyć również prawa do powstającego już silnika Unreal Engine 4.0. W dodatku autor omawianego tekstu uznał, że pierwsze kroki w tym celu już poczyniono - Elektronicy oddelegowali jednego ze swoich pracowników do szeregów Microsoftu, gdzie miał się upewnić, że Gears of War 2 jest grą posiadającą potencjał, a przyszłe odsłony serii mają szansę zaistnieć na rynku. Istotna jest tu także umowa zawarta w pomiędzy firmami, na mocy której to właśnie Electronic Arts zostanie wydawcą nowej gry tworzonej przez naszego rodzimego dewelopera – People Can Fly (Painkiller) należącego do Epicu.

EA pragnie odzyskać zaufanie wymagających graczy, w tym celu planuje wypuszczenie wielu tytułów należących do różnych gatunków. Aby zadanie sobie ułatwić firma próbuje przejąć deweloperów mających na koncie dobre programy i ważne marki - już teraz Elektronicy posiadają: Maxis (The Sims), Bioware Corp. (Baldur’s Gate) i Pandemic Studios (Mercenaries 2). Ponadto, jak pamiętamy, ze wszystkich sił starali się wykupić firmę Take-Two, to przedsięwzięcie zakończyło się jednak niepowodzeniem. Nie bez znaczenie jest również fakt, iż EA potrzebuje wsparcia jak najlepszych technologii dla swoich przyszłych gier, a do tych z pewnością zaliczają się silniki Unreal Engine – obecnie dzięki UE 3 posiadacze PC i nowych konsol otrzymali wiele świetnych tytułów.