Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2009, 09:12

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

Demo Left 4 Dead 2 już 27 października; DLC do L4D 29 września

Podczas pokazu gier Electronic Arts w Tokio, Valve potwierdziło, że demo Left 4 Dead 2 pojawi się w 27 października. Niestety nie podano żadnych innych szczegółów dotyczących wersji demonstracyjnej, co w zestawieniu z poprzednimi informacjami wywołuje sporo wątpliwości.

Poczas pokazu gier Electronic Arts w Tokio, Valve potwierdziło, że demo Left 4 Dead 2 pojawi się w 27 października. Niestety nie podano żadnych innych szczegółów dotyczących wersji demonstracyjnej, co w zestawieniu z poprzednimi informacjami wywołuje sporo wątpliwości.

Demo Left 4 Dead 2 już 27 października; DLC do L4D 29 września - ilustracja #1

Nie wiemy między innymi czy demo dostępne będzie dla wszystkich zainteresowanych, czy możliwość pobrania go otrzymają tylko osoby, które zdecydowały się zakupić grę w sprzedaży przedpremierowej. Nieco więcej wyjaśnia internetowa oferta sklepu game.co.uk. Widnieje tam informacja, że demo będzie dostępne od 27 października tylko dla osób, które zdecydowały się zamówić Left 4 Dead 2 w preorderze, 3 listopada dostaną do niego dostęp posiadacze złotych kont w usłudze Xbox Live, a tydzień później demonstracyjną wersję pobiorą gracze z kontami srebrnymi. Warto jednak pamiętać, że oferta ta dotyczy tylko Wielkiej Brytanii, w innych krajach może być zupełnie inaczej.

Nie podano również informacji związanych z premierą dema na poszczególne platformy. W tej chwili nie wiadomo, czy demonstracyjną wersję Left 4 Dead 2 będą mogli pobrać tego samego dnia użytkownicy komputerów osobistych jak i konsol Xbox 360.

Pełna wersja nowej produkcji Valve zadebiutuje 17 listopada tego roku, zarówno w wersjach na PC jak i Xbox 360. Sequel wydanej w 2008 gry ma oferować między innymi zestaw broni do walki w zwarciu, wzbogaconą wersję AI Directora odpowiedzialnego za wydarzenia na mapie oraz zupełnie nowe postacie.

Wszystkich fanów tej serii ucieszy za to informacja, że zgodnie z obietnicami Valve pod koniec września udostępni wszystkim DLC do pierwszej części Left 4 Dead. Dodatek zatytułowany Crash Course trafi do sieci 29 września. Posiadacze PC pobiorą go za darmo, a właścicieli konsoli Xbox 360 czeka wydatek rzędu 560 punktów Microsoftu. DLC wprowadzi kilka nowych map do wszystkich dostępnych trybów gry.