Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2011, 11:22

autor: Kono

Defiance - nowa gra autorów RIFT

Wśród natłoku informacji z E3 łatwo przegapić wieści o mniej znanych i wyczekiwanych produkcjach. Do tej grupy z pewnością możemy zaliczyć grę Defiance autorstwa studia Trion World Network, tworzoną we współpracy ze stacją telewizyjną SyFy.

Wśród natłoku informacji z E3 łatwo przegapić wieści o mniej znanych i wyczekiwanych produkcjach. Do tej grupy z pewnością możemy zaliczyć grę Defiance autorstwa studia Trion World Network, tworzoną we współpracy ze stacją telewizyjną SyFy.

W założeniach twórców Defiance ma być połączeniem gatunków MMORPG i strzelanki TPP. Tytuł jest produkowany równolegle na pecety, Xboksa 360 i PlayStation 3. Co ciekawe, kanał SyFy wyprodukuje serial o tym samym tytule, a wydarzenia w telewizyjnym i wirtualnym świecie mają się przenikać.

Historia przedstawiona w grze opowiada o tym, jak rasa obcych stojąca w obliczu zagłady swojego układu słonecznego wysyła na niezamieszkałą planetę arki wypełnione florą, fauną oraz mieszkańcami umierającego świata. Okazuje się jednak, że miejsce, które obcy obrali na swój nowy dom wcale nie jest opustoszałe, bo jest nim Ziemia. Taka sytuacja budzi natychmiastowy konflikt między ludźmi a przybyszami z kosmosu. Akcja Defiance rozgrywać się będzie wiele lat po przybyciu pierwszych ark. Dzięki temu, krajobrazy, które zobaczymy będą połączeniem ziemskich standardów z egzotycznymi roślinami. Zamieszkiwać je będą także zwierzęta obcego pochodzenia.

Podczas tworzenia postaci gracze otrzymają wybór, po której ze stron konfliktu będą chcieli się opowiedzieć. Mechanika rozgrywki będzie przypominać to, co mieliśmy okazję zobaczyć chociażby w Lost Planet z domieszką rozwiązań znanych z Crysisa. Jeśli chodzi o ten drugi tytuł, to z niego zaczerpnięto zbroje oferujące swoim posiadaczom nadludzkie umiejętności (teleportacja, niewidzialność).

W demonstracji, którą widzieli redaktorzy serwisu Joystiq przedstawiono zaledwie jedną misję. Grupa żołnierzy miała za zadanie przechwycić zawartość arki, która wylądowała nieopodal nich. Po dotarciu do niej okazało się, że zawartości strzegą ogromne macki, a po ich pokonaniu ze środka wyszedł kolejny, jeszcze potężniejszy przeciwnik.

Aktualnie ciężko jest ferować wyroki dotyczące nowej gry autorów całkiem niezłego RIFT. Zwłaszcza, że nie posiadamy dokładniejszych informacji dotyczących systemu rozgrywki i rozwoju postaci. Niemniej jednak zabieg polegający na połączeniu serialu z grą MMO wydaje się bardzo ciekawy. Pozostaje więc czekać na kolejne informacje i owoce współpracy Trion World Network oraz SyFy.