Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2009, 17:48

autor: Jiker

Dead Space 2 już niedługo w pierwszej fazie produkcji

W sieci zamieszczone zostały kolejne informacje sugerujące, że ekipa Visceral Games przygotowuje się do rozpoczęcia prac nad kontynuacją hitowego Dead Space’a – jednej z najlepszych gier 2008 roku.

W sieci zamieszczone zostały kolejne informacje sugerujące, że ekipa Visceral Games przygotowuje się do rozpoczęcia prac nad kontynuacją hitowego Dead Space’a – jednej z najlepszych gier 2008 roku. Mamy tu oczywiście na myśli niezawodny serwis LinkedIn, na łamach którego na początku września zamieszczone zostało wiele mówiące ogłoszenie o pracę. Wynika z niego, że deweloper, odpowiedzialny również za coraz lepiej zapowiadające się Dante’s Inferno, poszukuje projektanta systemu sterowania i walki mogącego dołączyć do zespołu pracującego nad Dead Space 2.

Dead Space 2 już niedługo w pierwszej fazie produkcji - ilustracja #1

Screen z pierwszej części Dead Space.

Z oferty dowiadujemy się, że gra znajduje się obecnie w jednej z ostatnich faz pre-produkcji, co oznacza ni mniej, ni więcej, że twórcy z Visceral Games mają już najpewniej nakreślone wszystkie najważniejsze aspekty swojego kolejnego dzieła – w tym fabułę i wiążące się z nią elementy (przeciwników, pomocników itd.) oraz system rozgrywki. Potwierdzają to dane zamieszczone w ogłoszeniu – w dużej mierze naszkicowano już także mechanikę walki oraz większość zmian, jakie zostaną do niej wdrożone względem oryginału. Co więcej, w tekście dołączonym do oferty zamieszczono również zapewnienie, że kontynuacja Dead Space’a ustali nowe standardy w temacie gier akcji. Część pierwsza była tego bliska – czy „dwójce” pójdzie lepiej?

Przypominamy, że nie są to oczywiście pierwsze informacje, sugerujące nam rozpoczęcie prac nad kontynuacją przygód inżyniera Isaaca Clarke’a. Jeszcze w zeszłym roku zapowiadali to szef EA Games, Frank Gibeau, oraz główny producent Dead Space’a, Glenn Schofield. Kilka miesięcy później Internet obiegła wiadomość o ankiecie, wedle której twórcy mieli się zastanawiać nad dodaniem do Dead Space 2 trybu rozgrywki wieloosobowej. Wreszcie czujni dziennikarze wykryli, że jeden z pracowników Electronic Arts uaktualnił swój profil w serwisie LinkedIn, zamieszczając w nim pozycje poświęconą pracy przy drugiej odsłonie cyklu.

Trzeba przyznać, że nastała najwyższa pora na oficjalne zapowiedzenie drugiej części Dead Space’a. Na rynku zadebiutowała już bowiem produkcja o tytule Dead Space Extraction przeznaczona na konsolę Nintendo Wii, która prezentuje nam wydarzenia mające miejsce przed historią opowiedzianą w zeszłorocznym hicie Visceral Games. Uniwersum Dead Space posiada już zatem całkiem słuszne rozmiary, w związku z czym stworzenie kontynuacji nie powinno nastręczać większych problemów. Saga posiada także oddanych fanów, którzy z pewnością będą czekać na „dwójkę” z wywieszonym językiem.