Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2008, 19:54

Dead Space – niedawno premiera, a w planach już sequel!

Coraz częściej w branży developerskiej spotykamy się z sytuacją, że w momencie gdy gracze dostają w ręce nowo wydany tytuł, ma on już planowany, bądź tworzony sequel.

Coraz częściej w branży developerskiej spotykamy się z sytuacją, że w momencie gdy gracze dostają w ręce nowo wydany tytuł, ma on już planowany, bądź tworzony sequel.

Nie inaczej jest w przypadku Electronic Arts oraz ich klimatycznego survival horror’u sci-fi – Dead Space, którego premiera, w wersji na PC odbyła się 20 października (w Polsce dopiero 24-go), a na konsole – niecały tydzień wcześniej, bo 14-go (u nas równo z wersją PC).

Dead Space – niedawno premiera, a w planach już sequel! - ilustracja #1

Jak niedawno pisaliśmy, EA DICE ma zamiar rozwinąć dynamiczną grę akcji – Mirror’s Edge do formy trylogii. Po tej wiadomości, szef EA Games Frank Gibeau oraz głowny producent Dead Space, Glenn Schofield, uchylili rąbka tajemnicy zapowiadając drugą część entuzjastycznie przyjętego horroru. Termin planowanej „dwójki”, jest na razie nieznany. Trudno jednak się dziwić, w parę dni po premierze pierwowzoru. Wiemy natomiast, iż będzie wydany na najpopularniejsze platformy sprzętowe – PC, Xbox 360 oraz PS3. Prace w studio trwają, jednak na jak zaawansowanym etapie jest obecnie kontynuacja, możemy się jedynie domyślać – na gwiazdkę, raczej nikt jej sobie nie sprezentuje.

Co więcej, jeżeli już mowa o sequelach, tytuły takie jak: Army of Two – gra akcji TPP nastawiona na tryb kooperacji (PS3, Xbox 360) oraz Battlefield: Bad Company – utrzymana w luźnej konwencji, z dużą dawką humoru, strzelanka (PS3, Xbox 360) również doczekają się kolejnych części. W tym momencie, jak mówi Gibeau, obie pozycje - „Są dopiero w planach” .

Dead Space – niedawno premiera, a w planach już sequel! - ilustracja #2

Army of Two

 

Dead Space – niedawno premiera, a w planach już sequel! - ilustracja #3

Battlefield: Bad Company

 

Nie pozostaje nam nic innego, jak na razie, cieszyć się mrocznym Dead Space i mieć w pamięci fakt, że przedstawiona w grze historia, doczeka się rozwinięcia.

Zainteresowanych odsyłamy do naszej recenzji DS w wersji na komputery osobiste.