Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2014, 12:05

autor: Sarge

Dead Rising 3 - wymagania sprzętowe pecetowej wersji gry o zombie

Po wczorajszej zapowiedzi pecetowej wersji gry Dead Rising 3 przyszła pora na ujawnienie wymagań sprzętowych. Produkcja studia Capcom Vancouver ukaże się na komputerach osobistych latem tego roku.

W serwisie cyfrowej dystrybucji Steam pojawiły się minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe gry Dead Rising 3. Wczoraj firma Capcom potwierdziła, że dotychczasowy exclusive na Xboksa One ukaże się latem bieżącego roku także na PC. Komputerowy port zaoferuje przede wszystkim ulepszoną oprawę graficzną. Pamiętamy przecież, że edycja na Xboksa One działała w natywnej rozdzielczości 720p i 30 klatkach na sekundę. Posiadacze odpowiednio mocnych pecetów będą mogli uruchomić grę w 1080p i najwyższych detalach, co z pewnością zaoferuje lepsze wrażenia wizualne niż na konsoli. Rekomendowane wymagania sprzętowe Dead Rising 3 są całkiem wysokie, choć wiele gier (m.in. Watch_Dogs) przyzwyczaiło nas już do podobnego, a nawet wyższego poziomu sugerowanych specyfikacji. Warto dodać, że Dead Rising 3 będzie kolejną produkcją wymagającą do działania 64-bitowego systemu operacyjnego, co staje się powoli standardem.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core 2 Quad Q9550 2.83Ghz / AMD Phenom II X4 945 3.0Ghz
 2. Pamięć operacyjna: 6 GB
 3. Karta grafiki: kompatybilna z DirectX 11 (GeForce GTX 570 lub Radeon HD 7870)
 4. Dysk twardy: 30 GB wolnego miejsca
 5. System operacyjny: Windows 7, Windows 8 (tylko systemy 64-bitowe)

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i5-4570 3.2 GHz
 2. Pamięć operacyjna: 8 GB
 3. Karta grafiki: kompatybilna z DirectX 11 (GeForce GTX 670 lub Radeon HD 7970)
 4. Dysk twardy: 30 GB wolnego miejsca
 5. System operacyjny: Windows 7, Windows 8 (tylko systemy 64-bitowe)

Dead Rising 3 to najnowsza odsłona serii gier akcji traktujących o walce z hordami zombie. Produkcja studia Capcom Vancouver początkowo ukazała się w listopadzie ubiegłego roku jako tytuł startowy na Xboksa One. Okazuje się jednak, że jego ekskluzywność nie potrwa zbyt długo i latem grę będą mogli sprawdzić także posiadacze pecetów.

 1. Dead Rising 3 w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam