Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2014, 11:43

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dead Rising 3 ukaże się także na komputerach PC [Aktualizacja]

W serwisie SteamDB pojawił się wpis zwiastujący nadejście PC-towej edycji gry Dead Rising 3, znanej z konsoli Xbox One. Niestety doniesienia nie zostały potwierdzone ani przez firmę Capcom, ani przez Microsoft, ale też obie korporacje niczemu nie zaprzeczyły.

Firma Capcom oficjalnie zapowiedziała PC-tową edycję gry Dead Rising 3. Tytuł ukaże się w Europie latem bieżącego roku i zaoferuje ulepszoną oprawę graficzną, steamowe osiągnięcia, rankingi, itd. Dodatkowo będzie się dało grać zarówno na padzie, jak i korzystając z myszki i klawiatury. Poniżej obejrzycie oficjalny zwiastun tytułu.

Według wpisu w SteamDB (serwis przeszukujący bazę sklepu Steam) znana do tej pory z konsoli Xbox One gra Dead Rising 3 ukaże się także na komputerach PC. Dane pozycji zostały dość szybko zmienione na „SteamDB Unknown App 265550”, ale redaktorowi serwisu Polygon udało się wykonać zrzut ekranu z pierwotnej karty produkcji, który zobaczycie poniżej. Jednocześnie przedstawiciele witryny poprosili Capcom i Microsoft o komentarz w tej sprawie, ale reprezentant pierwszej firmy stwierdził, że: „Nie ogłosiliśmy niczego oficjalnie”, a drugiej, że: „Nie mamy nic do ogłoszenia w tym czasie”. Istnienie produkcji nie zostało więc zaprzeczone, a wziąwszy pod uwagę, że SteamDB zazwyczaj się nie myli, możemy wypatrywać już oficjalnej zapowiedzi PC-towej edycji Dead Rising 3.

Dead Rising 3 ukaże się w sklepie Steam?

Dead Rising 3 ukaże się także na komputerach PC? [Aktualizacja] - ilustracja #2Dead Rising 3 pierwotnie ukazało się w listopadzie 2013 roku, jako tytuł startowy konsoli Xbox One. Produkcja zebrała przyzwoite oceny w mediach i sprzedała się w nakładzie 1,2 mln egzemplarzy.

Gra opowiada o przygodzie niejakiego Nicka, który musi przetrwać w mieście opanowanym przez zombie. Projekt opiera się więc na tych samych zasadach, co wcześniejsze odsłony, jednak twórcy zastosowali nową technologię, dzięki której na ekranie możemy zobaczyć trzy razy więcej przeciwników, niż w „dwójce”.

Seria Dead Rising liczy już trzy pełnoprawne odsłony oraz kilka dodatkowych edycji i spin-offów, jak Dead Rising: Chop Till You Drop (remake „jedynki na Wii), Dead Rising 2: Off The Record („dwójka” ogląda z perspektywy Franka Westa), czy też Dead Rising Mobile na urządzenia mobilne.