Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2014, 12:07

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Dead Rising 3 na PC zadebiutuje na początku września

Na blogu Capcom-Unity ogłoszono, że pecetowa wersja gry Dead Rising 3 zadebiutuje na początku września. Poza ujawnieniem dokładnej daty premiery wyjaśniono również kilka szczegółów na temat płynności rozgrywki na PC.

Firma Capcom ujawniła dokładną datę premiery pecetowej wersji gry Dead Rising 3. Na blogu Capcom-Unity poinformowano, że produkcja studia Capcom Vancouver zadebiutuje na komputerach osobistych 5 września bieżącego roku. Dotychczas wiadomo było tylko, że dojdzie do tego latem. Dzisiejsza wiadomość oznacza, że Dead Rising 3 na PC ukaże się w dniu polskiej premiery Xboksa One, więc rodzimi gracze oficjalnie będą mieli wybór między konsolową a pecetową wersją. Na razie trzecia część znanego cyklu z zombiakami jest dostępna tylko na Xboksie One. Konsolowa edycja działa jednak „tylko” w rozdzielczości 720p i 30 klatkach na sekundę, a posiadacze odpowiednio mocnych pecetów (wymagania sprzętowe znajdziecie tutaj) otrzymają jeszcze lepszą grafikę.

W grze Dead Rising 3 masakrowanie zombiaków nie jest traktowane zupełnie serio - Dead Rising 3 na PC zadebiutuje na początku września - wiadomość - 2014-06-20
W grze Dead Rising 3 masakrowanie zombiaków nie jest traktowane zupełnie serio

Przy okazji firma Capcom rozwiała ostatnie wątpliwości na temat rzekomego limitu 30 klatek na sekundę w wersji na PC. Okazuje się, że nic takiego nie będzie miało miejsca - będzie można wyłączyć synchronizację pionową i cieszyć się płynniejszą rozgrywką. Deweloper zastrzega jednak, że gra była projektowana oraz optymalizowana z myślą o działaniu w 30 klatkach na sekundę i przy wyłączonej synchronizacji pionowej nie ma gwarancji, że całość będzie działała idealnie. Zwłaszcza, że pod koniec kampanii liczba zombiaków na ekranie znacznie wzrasta, co może okazać się sporym obciążeniem dla komputera. Jest to jednak całkiem oczywiste, a pecetowcy powinni być na to przygotowani.

Obecnie trwa promocja na Steamie, w ramach której można zamówić przedpremierowo Dead Rising 3 na PC o 25% taniej niż normalnie. Tytuł jest w tej chwili dostępny za 37,49 euro (ok. 155 zł), a specjalna oferta zakończy się jutro o godzinie 19:00. Polscy gracze powinni się jednak wstrzymać, bo rodzime sklepy z pewnością będą oferowały grę jeszcze taniej.

Dead Rising 3 to najnowsza odsłona serii gier akcji traktujących o walce z hordami zombie. Produkcja studia Capcom Vancouver początkowo ukazała się w listopadzie ubiegłego roku jako tytuł startowy na Xboksa One. Okazuje się jednak, że jego ekskluzywność nie potrwa zbyt długo i wkrótce grę będą mogli sprawdzić także posiadacze pecetów.