Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2014, 11:36

autor: Renox

Dead Rising – powstanie film na bazie popularnej serii gier o zombie

W sieci pojawiły się informacje, zgodnie z którymi szykowany jest film oparty o uniwersum serii Dead Rising. Kinowa adaptacja, powstająca z ramienia studia Legendary Digital Media, najpierw ukaże się na należącej do Sony platformie do streamów – w serwisie Crackle.

Dead Rising 3 jak na razie mogą cieszyć się tylko posiadacze konsoli Xbox One. - Dead Rising – powstanie film na bazie popularnej serii gier o zombie - wiadomość - 2014-06-20
Dead Rising 3 jak na razie mogą cieszyć się tylko posiadacze konsoli Xbox One.

Zgodnie z informacją zamieszczoną przez serwis Variety, studio Legendary Digital Media pracuje nad filmem na bazie serii gier Dead Rising. I choć z filmowymi adaptacjami gier bywa naprawdę różnie, to ekipa odpowiedzialna za tę konkretną budzi nadzieje na powstanie całkiem niezłej pozycji. Producentem wykonawczym został bowiem Lorenzo di Bonaventura (odpowiedzialny na serię Transformers), natomiast napisanie scenariusza powierzone zostało Timowi Carterowi, który razem z Tomasem Harlanem pełni również rolę producenta. Ci dwaj panowie związani są z firmą Contradiction Films, zajmującą się ostatnio przede wszystkim serialem Mortal Kombat: Legacy. Z filmowym Dead Rising powiązane jest także studio Content Media (odpowiedzialne chociażby za Halo 4: Forward Unto Dawn), które odpowiadać będzie za dystrybucję obrazu w serwisie Crackle. Omawiana adaptacja tworzona jest bowiem z myślą nie o wielkim ekranie, ale o wspomnianym przed chwilą, należącym do Sony serwisie do darmowego streamingu filmów, gdzie jako exclusive pojawi się zaraz po premierze. Później będzie go można zobaczyć także w telewizji, usłudze VOD czy na dyskach przenośnych.

”Crackle i Content (Content Media – dop. red.) są mistrzami w nowatorskiej dystrybucji cyfrowej zawartości, natomiast my czekamy na możliwość dostarczenia bardzo interesującej i fajnej serii dla globalnego odbiorcy” – przyznał szef Legendary Digital, Tom Lesinsk.

Tworzenie filmowych adaptacji dochodowych serii gier wideo to obecnie bardzo popularny sposób na zarobienie dodatkowo przez wydawców niekiedy bardzo okazałych sumek. Niestety część tego typu „hitów” to jednak często niewarte uwagi produkcje, które nijak oddają klimat i charakterystykę swoich growych odpowiedników. Czy ten sam los czeka wyżej wspomniany film? Przekonamy się po premierze, na ujawnienie której jeszcze musimy trochę poczekać.

Seria gier Dead Rising rozeszła się jak na razie w pokaźnej liczbie 6,5 miliona kopii na całym świecie. Najnowsza odsłona serii, Dead Rising 3, dostępna jest od listopada ubiegłego roku dla posiadaczy konsoli Xbox One. Zgodnie z ujawnioną dziś przez Capcom informacją, już niedługo także pecetowi gracze będą mogli zagłębić się w świat ostatniej odsłony serii. Premiera gry na PC przewidziana została bowiem na 5 września bieżącego roku. Tego dnia omawiana produkcja pojawi się też najpewniej w naszym kraju w wersji na konsolę Microsoftu, która trafi wówczas na polski rynek.