Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2020, 16:00

Data premiery Wasteland Remastered i inne wieści

Dziś piszemy o zapowiedzi nowego projektu twórców strategii Homeworld: Deserts of Kharak, dacie premiery Wasteland Remastered, ogłoszeniu tajemniczego Project Xehanort rozgrywającego się w uniwersum Kingdom Hearts oraz darmowym weekendzie z grą Dead by Daylight. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nowy projekt studia Blackbird Interactive

Czy współpraca studia Blackbird z firmą Focus Home Interactive faktycznie zaowocuje interesującą produkcją? - Data premiery Wasteland Remastered i inne wieści - wiadomość - 2020-01-23
Czy współpraca studia Blackbird z firmą Focus Home Interactive faktycznie zaowocuje interesującą produkcją?

Firma Focus Home Interactive ogłosiła, że nawiązała współpracę ze znanym między innymi ze strategii Homeworld: Deserts of Kharak oraz nadchodzącego Homewrold 3 studiem Blackbird Interactive (via Blue's News). W jej wyniku ma powstać zupełnie nowy projekt – produkcja utrzymana w klimatach science fiction, niezwiązana z żadną istniejącą już marką. To na razie tyle, ile wiemy na jej temat. Więcej szczegółów poznamy podczas imprezy PAX East, która rozpocznie się 27 lutego w Bostonie.

„Jesteśmy naprawdę podekscytowani możliwością współpracy z zespołem Focus. Już od naszego pierwszego spotkania było jasne, że to doskonały partner w procesie dostarczania nowej gry Blackbird Interactive szerokiej publiczności. Focus szczerze podziela naszą wizję tworzenia wysokiej jakości oryginalnych tytułów i w pełni zaakceptował nowy świat, który przygotowujemy. Czujemy się niezwykle szczęśliwi i wdzięczni za tę szansę i cieszymy się na ekscytujące i produktywne partnerstwo!” - zdradził Rob Cunningham, założyciel i prezes Blackbird Interactive (via All Games Delta).

Data premiery Wasteland Remastered

Studio Krome ogłosiło dokładną datę premiery Wasteland Remastered. Zapowiedziana w czerwcu 2018 roku odświeżona wersja kultowego w kręgach miłośników postapokaliptycznych RPG-ów tytułu sprzed przeszło trzech dekad zadebiutuje w sklepach 25 lutego. Tytuł zmierza na PC, gdzie będzie dostępny na platformach Steam oraz GOG, oraz Xboksa One. Co istotne, znajdzie się on w ofercie Xbox Game Pass, zatem osoby opłacające abonament tej usługi będą mogły w niego zagrać bez żadnych dodatkowych kosztów.

Project Xehanort – produkcja mobilna z uniwersum Kingdom Hearts zapowiedziana

Na oficjalnej witrynie cyklu Kingdom Hearts pojawiła się strona tajemniczego Project Xehanort. Według opisu będzie to produkcja przeznaczona na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS, w której znajdą się mikropłatności. Jej premierę zaplanowano na wiosnę 2020 roku.

Jak na razie nie podano zbyt wielu szczegółów na temat tej pozycji. Jest to jednak celowy zabieg firmy Square Enix. Rozpoczęła się bowiem twitterowa zabawa Guess the Name. W jej ramach osoby, które zaczną śledzić profil Project Xehanort na tym portalu społecznościowym, mogą spróbować zgadnąć, jak tak naprawdę będzie nazywał się nadchodzący tytuł. Mają na to czas do 29 stycznia do godziny 3:00 czasu polskiego. 10 szczęśliwców, którzy będą najbliżej prawidłowej odpowiedzi, otrzyma atrakcyjne nagrody.

Dead by Daylight z darmowym weekendem na Steamie

Na Steamie rozpoczął się kolejny darmowy weekend z Dead by Daylight, czyli interesującą, asymetryczną grą sieciową, w której jedna osoba jest maniakalnym mordercą, a pozostałe cztery muszą przed nią uciekać. Potrwa on przez kolejne trzy dni. Aby wziąć w nim udział, należy wejść na kartę produktu na platformie firmy Valve i kliknąć przycisk „Zagraj”.

 1. Dead by Daylight na platformie Steam

Ponadto do 27 stycznia na Steamie potrwa promocja na Dead by Daylight. Podstawową edycję produkcji studia Behaviour Digital można obecnie kupić za 28,79 złotych. Przypominamy, że jak zwykle wszystkie postępy poczynione w trakcie darmowego weekendu zostaną przeniesione do pełnej wersji gry.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii.

 1. World of Horror
 2. Metro Redux
 3. Azur Lane: Crosswave
 4. Coffee Talk
 5. The Political Machine 2020
 6. Temtem
 7. Space Grunts 2
 8. Shenmue III
 9. Captain Tsubasa: Rise of New Champions
 10. Pascal's Wager
 11. Panzer Corps 2
 12. Lost Viking: Kingdom of Women