Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Space Grunts 2 (AND)
OkładkaSpace Grunts 2 (AND)

Space Grunts 2

Turowa gra typu roguelike będąca kontynuacją Space Grunts z 2016 roku. Space Grunts 2 porzuca elementy zręcznościowe, wykorzystując szereg rozwiązań kojarzonych z karciankami. Za jego opracowanie i wydanie odpowiadają autorzy pierwszej części, czyli niezależny zespół OrangePixel.

Strategiczne | science fiction | roguelike | karciane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Space Grunts 2 Premiera

3gru2019

PC iOS

26gru2019

AND

Gry podobne do Space Grunts 2

Desktop Dungeons

Quest of Dungeons

Lamp and Vamp

Space Grunts 2 jest osadzoną w klimatach science fiction grą strategiczną z wyraźnie zarysowanymi mechanikami typowymi dla podgatunku roguelike. Produkcja jest kontynuacją Space Grunts z 2016 roku, ale dość mocno różni się od swojego poprzednika - przede wszystkim wzbogaca znaną formułę o rozwiązania charakterystyczne dla gier karcianych. Tytuł został opracowany i wydany przez autorów pierwszej części - studio OrangePixel.

Fabuła

Akcja Space Grunts 2 rozgrywa się w uniwersum znanym ze Space Grunts. W omawianym settingu widać wyraźną inspirację dziełami science fiction z lat 50. ubiegłego stulecia - nie brakuje tu barwnych obcych i widowiskowych, futurystycznych statków i broni. Warto odnotować, że fabuła nie odgrywa w omawianej grze ważnej roli, będąc jedynie tłem dla zabawy.

Mechanika

W Space Grunts 2 akcję obserwujemy z góry - z tzw. perspektywy top-down. Gracz kontroluje członków zespołu ekspedycyjnego, którzy eksplorują niebezpieczne miejsca. Naszym głównym zadaniem jest poradzenie sobie z wyzwaniami stawianymi przez komputer.

Bardzo dużą rolę w zabawie odgrywa losowość. Dotyczy to zarówno map, celów, jak i wydarzeń, w których bierzemy udział. Istnieje też zestaw specjalnych modyfikatorów związanych z wpływem tzw. zarodników roślinnych (ang. plant-spores) na członków zespołu lub wrogów.

Dzieło studia Orange Pixel wprowadza do rozgrywki sporo elementów kojarzonych z karciankami. W miarę postępów w rozgrywce zdobywamy przedmioty - m.in. bronie i pancerze oraz inne dobra – reprezentowane przez karty. Po podniesieniu trafiają one do naszej talii i możemy korzystać z nich w trakcie zmagań. Jeśli karta nie jest przydatna, możemy zdecydować się na jej porzucenie.

Kiedy dochodzi do walki, obydwie strony na przemian zagrywają po jednej z posiadanych kart. System nie jest nadmiernie skomplikowany - został opracowany tak, by funkcjonować szybko i sprawnie, dając graczowi możliwość błyskawicznego przechodzenia od jednego wyzwania do drugiego.

Twórcy zawarli w swoim dziele jeszcze jedno charakterystyczne rozwiązanie - radząc sobie ze specjalnymi wyzwaniami, zdobywamy ozdoby (ang. trinket), które pomagają w kolejnych misjach. Jeśli wykonamy odpowiednio dużą liczbę zadań, możemy też zdobyć permanentne wzmocnienia oraz podwyższyć poziom postaci - to zaś umożliwia wykupienie kart oferujących dodatkowe pasywne bonusy.

Tryby gry

W Space Grunts 2 możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest rozbudowany tryb single player.

Kwestie techniczne

Space Grunts 2 posiada prostą, dwuwymiarową grafikę, nawiązującą pod względem stylistyki do pierwszej części. Mamy tu więc do czynienia z oprawą w stylu pixel art, przywodzącą na myśl gry, które były popularne w latach 90. XX wieku. Całość została wzbogacona o nieco bardziej współczesne animacje i efekty świetlne (choć nie ma co mówić o wyjątkowej widowiskowości czy nowoczesności).

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Space Grunts 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
iOS
AND