Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Obslashin' (iOS)

Obslashin'

Produkcja wzorowana na słynnej grze niezależnej The Binding of Isaac stworzonej przez Edmunda McMillena. Podczas zabawy w Obslashin' wcielamy się w kota, który przemierza lochy wypełnione przeróżnymi potworami i bossami walcząc z nimi za pomocą... ryby.

Zręcznościowe | roguelike | 2D | dungeon-crawler

Okładka Obslashin' (iOS)

producent: Hashbang Games

wydawca: Hashbang Games

data premiery gry:

28paź2014

iOS

17lis2014

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Obslashin' to zręcznościowa produkcja typu dungeon crawler, w której wcielamy się w kota przemierzającego niebezpieczne lochy. Tytuł został wyprodukowany przez niewielki zespół Hashbang Game, znany niektórym osobom z logicznej platformówki Gravi.

Rozgrywka oparta jest na ciekawym patencie, bowiem w czasie zabawy przemierzamy kolejne, niewielkie pomieszczenia, w których walczymy przy użyciu ryby miecznik oraz czarów i przedmiotów z coraz to silniejszymi przeciwnikami. Po pokonaniu wszystkich wrogów mamy dokładnie trzy sekundy na uleczenie się, rozwinięcie zdolności i zebranie fantów. W grze liczy się więc nie tylko skill, ale także dobre wyczucie czasu. Wszystko to uzupełnione jest przez proste i przyjemne sterowanie, system rozwoju postaci, rozmaite przedmioty, emocjonujące walki z potężnymi bossami oraz kreskówkową oprawę graficzną.

Obslashin' to gra oparta na modelu biznesowym free-to-play, co oznacza, że udostępniana jest za darmo, ale na szczęście nie ma nic wspólnego z popularnych choć znienawidzonym systemem pay-to-win.

Obslashin' czyli nawalanka w stylu The Binding of Isaac

PLUSY:
  1. Dynamiczna rozgrywka z prostym sterowaniem dopasowanym do ekranów dotykowych;
  2. Świetna oprawa graficzna, wyróżniającą się komiksową kreską;
  3. Uczciwy system free-to-play.
MINUSY:
  1. Szybko rosnący stopień trudności, który może zniechęcić niektórych graczy.

Sukces słynnej gry niezależnej The Binding of Isaac i brak obecności produkcji na urządzeniach mobilnych sprawił, że zespół Hashbang Game postanowił stworzyć projekt oparty na podobnych założeniach, ale dedykowany miłośnikom systemów iOS i Android. Obslashin', opowiadające o przygodach walecznego kota, okazało się strzałem w dziesiątkę, będąc znakomitą propozycją dla miłośników zręcznościowych dungeon crawlerów.

Tytuł został doceniony przez graczy i media przede wszystkim za wciągającą rozgrywkę, opartą na prostym i przyjemnym sterowaniu, polegającym na wskazywaniu palcem celów, które ma zaatakować nasz bohater. Nieskomplikowana nawigacja postacią wymuszona została przez wymagający gameplay, bowiem na każdym kolejnym poziomie spotykamy coraz to silniejszych przeciwników, po wybiciu których mamy tylko kilka sekund na uleczenie się, zebranie przedmiotów i ulepszenie zdolności kota (szybkość poruszania się, wytrzymałość zbroi, siła ataku itd.). Jeżeli nie zdążymy, to w następnym układzie czekają nas większe problemy. Jeżeli natomiast jakimś cudem uda nam się przetrwać to na ziemię sprowadzi nas pojawiający się od czasu do czasu potężny boss.

Wymagająca rozgrywka jest jednak bardzo wciągająca, a w ramach ułatwienia twórcy zatroszczyli się o system automatycznej walki. Po włączeniu go, bohater sam atakuje przeciwników, a my w tym czasie możemy skorzystać z napoju leczniczego, bomby czy też trucizny. Należy jednak uważać podczas korzystania z tej opcji, gdyż przeciwnicy poruszają się bardzo szybko i zbyt długie poleganie na sztucznej inteligencji naszego podopiecznego oznacza tylko jedno – śmierć.

Obslashin' wywołuje pozytywne emocje także przez bardzo dobrą oprawę graficzną. Tytuł pomimo wykorzystania oklepanego na urządzeniach mobilnych dwuwymiarowego stylu, wyróżnia się z tłumu wpadającą w oko komiksową kreską i różnorodnością przeciwników oraz lokacji. Dodatkowym plusem jest uczciwy system free-to-play, niewymuszający na graczu wydawania kolejnych pieniędzy na ułatwienia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Obslashin'

12+

Mobilna perełka tygodnia – Obslashin'
Mobilna perełka tygodnia – Obslashin'

wiadomość21 listopada 2014

W dzisiejszym wydaniu mobilnej perełki tygodnia prezentujemy dynamiczna grę Obslashin' – ciekawą, zręcznościową produkcję, korzystającą z dorobku słynnego The Binding of Isaac.

iOS
AND