Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCXONEPS4Switch
Okładka Coffee Talk (PC)

Coffee Talk

Nietypowy przedstawiciel gier visual novel od niezależnego studia Toge Productions. W Coffee Talk jako pracownik kawiarni obsługujemy ludność alternatywnego miasta Seattle (obejmującą istoty znane z mitów i legend oraz kosmitów) i poznajemy historie kolejnych bohaterów.

Przygodowe | 2D | visual novel | indie | eksperymentalne/artystyczne | elementy symulacyjne | urban fantasy

Okładka Coffee Talk (PC)

data premiery gry:

29sty2020

PC PS4 Switch

31sty2020

XONE

Coffee Talk to nietypowa produkcja z gatunku visual novel od zespołu Toge Productions. Wzorem innych niezależnych twórców, autorzy wpierw rozpowszechnili swoje dzieło za pomocą serwisu itch.io w formie wersji demo, by następnie udostępnić je na platformach dystrybucji cyfrowej.

Fabuła

Akcję Coffee Talk osadzono w alternatywnej rzeczywistości 2020 roku w amerykańskim Seattle. Jego mieszkańcy to nie tylko ludzie, ale i przedstawiciele wielu fantastycznych ras pokroju elfów i orków, a także kosmici. Wszyscy mają własne historie i rozterki, którymi dzielą się podczas wizyt w kawiarni prowadzonej przez głównego bohatera.

Mechanika

Zgodnie ze schematami gatunku, Coffee Talk skupia się na poznawaniu historii bohaterów, a od decyzji gracza zależy, jak potoczą się ich dalsze losy. O ile jednak w typowych visual novel o rozwoju fabuły decyduje wybór kwestii dialogowych, o tyle tu naczelną rolę odgrywa obsługa klienta. Do wyboru mamy wiele rodzajów kawy oraz herbaty, jak również bogate możliwości tworzenia rysunków i wzorów z mleka (tzw. latte art). To właśnie przyrządzane napoje oraz sposób traktowania postaci odwiedzających nasz przybytek decyduje o tym, jak potoczą się losy bohaterów.

Kwestie technicznie

Wzorem innych gier z gatunku visual novel, Coffee Talk ma dwuwymiarową oprawę wizualną. Autorzy skorzystali ze stylu pixel art wzorowanego na grach przygodowych z lat 90., a zarówno tła, jak i modele postaci mają proste animacje. Zabawie towarzyszy relaksująca muzyka składająca się z utworów jazzowych oraz celowo utrzymanych w niskiej jakości (lo-fi).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Coffee Talk

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Coffee Talk

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Dual Core 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 600 MB HDD, Windows XP SP2

PC
XONE
PS4
Switch