Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2020, 15:52

Duże zwolnienia u polskiego wydawcy Cyberpunka 2077 [Aktualizacja]

Jak donoszą wiarygodne źródła, w firmie CDP, która miała być polskim dystrybutorem gry Cyberpunk 2077, przeprowadzono masowe zwolnienia. Prawdopodobnie spółka niedługo zostanie w całości wygaszona. Obecnie nie wiadomo, która firma mogłaby przejąć po niej prawa do dystrybucji tego tytułu nad Wisłą.

Aktualizacja

Studio CD Projekt RED zapewniło na Facebooku, że „wszystkie zamówienia przedpremierowe gry Cyberpunk 2077, złożone bezpośrednio u dystrybutora CDP Sp. z o.o zostaną zrealizowane”. Wkrótce mamy otrzymać więcej szczegółów na ten temat.

Oryginalna wiadomość

Niemal rok po tym, jak z dystrybucji pudełkowych wersji gier wideo na terenie Polski zrezygnowała firma Techland (która działała na tym polu jako Techland Wydawnictwo), najprawdopodobniej z rodzimej branży gier wideo zniknie inny gigant. Kilka godzin temu dotarła do nas informacja, że w firmie CDP miały miejsce masowe zwolnienia. Choć po potwierdzeniu ich u osób, które pragną zachować anonimowość, dowiedzieliśmy się, że jak dotąd nie zwolniono całej załogi, prawdopodobnie na tym się nie zakończy, a firma zostanie w całości wygaszona. Obecnie nie wiadomo jednak, jak długo miałby potrwać ów proces.

Co dalej z Cyberpunkiem 2077 w Polsce? - Duże zwolnienia u polskiego wydawcy Cyberpunka 2077 - wiadomość - 2020-01-23
Co dalej z Cyberpunkiem 2077 w Polsce?

W tym momencie warto zaznaczyć, że firma CDP miała być polskim dystrybutorem jednej z najbardziej wyczekiwanych gier ostatnich lat, czyli Cyberpunka 2077. W związku z powyższym obecnie nie wiadomo, kto zajmie się dystrybucją tego tytułu na terenie naszego kraju. Na dobrą sprawę możliwości są dwie – firma Cenega (do której portfolio po zamknięciu Techlandu Wydawnictwa trafił Dying Light 2) oraz polski oddział firmy Koch Media.

Firma CDP obecnie nie zabrała głosu w tej sprawie, a mimo okoliczności, wciąż można składać zamówienia przedpremierowe na ów tytuł. Redakcja serwisu PolskiGamedev.pl dotarła do przedstawicieli spółki, od których uzyskała następujący komentarz w tej sprawie:

Spółka prowadzi przegląd opcji strategicznych. W najbliższym czasie udzieli publicznego komentarza. Tymczasem doniesień nie komentuje.

Dla porządku zaznaczmy jeszcze, że firma CDP nie ma nic wspólnego zarówno z grupą CD Projekt, jak i ze studiem CD Projekt RED, gdyż od 2014 roku funkcjonuje jako samodzielne przedsiębiorstwo, kontynuując działalność firmy wydawniczej CD Projekt.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy CDP

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej