Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Lost Viking: Kingdom of Women (PC)

Lost Viking: Kingdom of Women PC

Przygodowa gra akcji z wyraźnie zarysowanymi elementami survivalowymi. Lost Viking: Kingdom of Women jest osadzony w IX wieku naszej ery, ale nie podchodzi do historii ze stuprocentową powagą. Za jego opracowanie odpowiada rodzima firma Forestlight Games.

Akcji | TPP | średniowiecze | survival | historyczne | wikingowie | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Lost Viking: Kingdom of Women (PC)

producent: Forestlight Games

wydawca: Gaming Factory

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31sierpnia2019

wczesny dostęp

2020

Lost Viking: Kingdom of Women to inspirowana historią przygodowa gra akcji z mocno zarysowanymi elementami survivalu. W produkcji tej wcielamy się w wikinga Ragnalda, który stara się odbić swoją pojmaną rodzinę z rąk tajemniczych kobiet przypominających Amazonki. Za produkcję odpowiada warszawskie studio niezależne Forestlight Games (twórcy Dorian Morris Adventure oraz Wedding Designer). Wydawcą jest firma Gaming Factory.

Fabuła

Akcja Lost Viking: Kingdom of Women rozgrywa się w Europie Wschodniej, w IX wieku naszej ery. Głównym bohaterem gry jest wiking o imieniu Ragnald - sprytny i dzielny wojownik, który przewodzi wyprawie w głąb lądu. Niestety wikingowie wpadają w zasadzkę wojowniczek z tzw. Królestwa Kobiet, w której większość mężczyzn zostaje zabita, a kobiety i dzieci - w tym rodzina protagonisty - zostają pojmane w niewolę. Sam Ragnald przeżywa dzięki temu, że zostaje ocalony przez swojego wilka - Ragę. Wojownik stara się znaleźć i odbić swoich bliskich.

Mechanika

Lost Viking: Kingdom of Women jest dość klasyczną przygodową grą akcji, w której świat gry obserwujemy zza pleców bohatera (tzw. perspektywa TPP). Zabawa polega na eksplorowaniu otwartego świata i wykonywaniu zadań fabularnych (powiązanych z tajemnicą tytułowego Królestwa Kobiet). Od czasu do czasu musimy także walczyć - zarówno ze zwierzętami, jak i ludźmi (ci ostatni są zdecydowanie najniebezpieczniejsi).

Duże znaczenie dla mechaniki rozgrywki w Lost Viking: Kingdom of Women mają rozbudowane elementy survivalowe. Musimy m.in. orientować się w terenie, zdobywać pożywienie (poprzez łowienie ryb i polowanie na zwierzęta - zające, kuropatwy, przepiórki czy bobry), przygotowywać schronienie, a nawet radzić sobie z robactwem (komarami, kleszczami). Ważną rolę odgrywa także tworzenie różnorakich przedmiotów.

Warto odnotować, że naszemu bohaterowi w wyprawie towarzyszy wilk Raga, który w wielu sytuacjach może uratować jego życie.

Tryby gry

W Lost Viking: Kingdom of Women możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Lost Viking: Kingdom of Women posiada dość prostą, trójwymiarową oprawę graficzną. Grafika nie jest realistyczna - zamiast tego twórcy zdecydowali się sięgnąć po barwną, a równocześnie nieco komiksową konwencję low-poly (gra z premedytacją wykorzystuje trochę pokraczne, mało szczegółowe modele, złożone z wyraźnie zarysowanych, trójwymiarowych brył). Całość prezentuje się nieźle, ale nie wzbudza zachwytu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Lost Viking: Kingdom of Women

Wymagania wiekowe Lost Viking: Kingdom of Women

12+