Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2009, 13:35

Data premiery gry akcji Dark Void

Poznaliśmy dokładną datę premiery przesuniętej na przyszły rok dynamicznej gry akcji TPP Dark Void. Z informacji przekazanych przez japońską firmę Capcom wynika, że debiutanckie dzieło studia Airtight Games trafi do sprzedaży w pierwszym miesiącu 2010 roku.

Poznaliśmy dokładną datę premiery przesuniętej na przyszły rok dynamicznej gry akcji TPP Dark Void. Z informacji przekazanych przez japońską firmę Capcom wynika, że debiutanckie dzieło studia Airtight Games trafi do sprzedaży w pierwszym miesiącu 2010 roku.

Produkcja, której deweloping ukończony został jeszcze na przełomie lipca i sierpnia, trafi do Europy 15 stycznia. Trzy dni wcześniej do jej zakupu będą się mogli przymierzać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Jedynym, stawianym przed nimi wymogiem będzie konieczność posiadania jednej z trzech platform – peceta, Xboksa 360 lub PlayStation 3.

Data premiery gry akcji Dark Void - ilustracja #1

Przypominamy, że premiera Dark Void, planowana pierwotnie na wrzesień bieżącego roku, została przesunięta przede wszystkim z dwóch powodów. Capcom podejrzewał bowiem, że w sprzedaży mogą jej przeszkodzić inne strzelaniny, oferujące podobny styl rozgrywki. Japończycy doszli również do wniosku, że w ciągu kilku kolejnych miesięcy Airtight Games będzie w stanie dopieścić swój projekt, usuwając z niego najdrobniejsze niedoróbki.

Capcom szacuje, że dzięki przesunięciu premiery Dark Void przekona do siebie w pierwszym miesiącu obecności na rynku dwa miliony posiadaczy trzech branych pod uwagę platform. Należy zauważyć, że są to dosyć śmiałe wyliczenia, które mogą nie znaleźć potwierdzenia w rzeczywistości, m.in. z uwagi na fakt, że rok 2010 będzie dosłownie wypchany wyjątkowymi premierami (że wspomnieć choćby Mafię II, BioShock 2, Singularity, Splinter Cell: Conviction, Bayonettę, StarCraft II i wiele innych). Więcej na ten temat przeczytacie w tej wiadomości.

Dark Void faktycznie zapowiada się na ciekawą grę akcji. Wcielimy się w niej w postać pilota Willa, który w wyniku katastrofy lotniczej trafia do innego wymiaru. Aby wywalczyć sobie możliwość powrotu do rzeczywistości, musi podjąć się walki z demonami i innymi bestiami z piekła rodem, a także umiejętnie wykonywać zlecane mu zadania. Akcję obserwować będziemy zza pleców bohatera, przywodząc na myśl wspomniane już wyżej produkcje działające w oparciu o otwarty, sandboksowy świat, ale także standardowe strzelaniny pokroju Gears of War czy też ostatniego, nieudanego Terminatora. Waszej uwadze polecamy lekturę naszej zapowiedzi napisanej na podstawie grywalnej wersji gry.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej