Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2020, 09:09

autor: Adrian Werner

Cyberpunk 2077 dostanie co najmniej tyle samo dodatków, co Wiedźmin 3 [Aktualizacja]

Firma CD Projekt poinformowała, że zaktualizowana wersja CP2077 dla Xbox Series X nie ukaże się wraz z premierą konsoli, a dopiero jakiś czas później; Ponadto gra ma otrzymać co najmniej tyle samo dodatków, co Wiedźmin 3.

Cyberpunk 2077 dostanie co najmniej tyle samo dodatków, co Wiedźmin 3 [Aktualizacja] - ilustracja #1
Na grę poczekamy do września.

Aktualizacja:

Skontaktował się z nami przedstawiciel studia CD Projekt RED, ponieważ wypowiedź Michała Nowakowskiego mogła zostać źle zrozumiana. Gdy twórcy mówili o nowym wydaniu na nadchodzące konsole, chodziło im jedynie o zapowiedzianą w lutym wersję na Xboksa Series X, która dostępna będzie za darmo dla osób, które kupią wydanie na Xbox One. Poniżej wklejamy oficjalne oświadczenie w tej sprawie:

„Zgodnie z tym, co zapowiedzieliśmy w lutym, posiadacze Cyberpunka 2077 w wersji Xbox One otrzymają aktualizację Xbox Series X za darmo, gdy tylko będzie dostępna. W trakcie wczorajszego audio webcastu Michał Nowakowski wspominając w kontekście Xboxa i Smart Delivery o „a proper, full-blown, next-gen version” miał na myśli właśnie tę zaktualizowaną wersję. Dodatkowo, po raz kolejny cytując Michała Nowakowskiego: „There’s no official announcement from PlayStation, so we really cannot neither confirm nor deny anything”, czyli ze strony PlayStation nie było jak dotąd oficjalnych ogłoszeń, więc nie możemy tu niczego potwierdzić ani zaprzeczyć.”

W związku z tym zaktualizowaliśmy również tytuł wiadomości i sekcję „W skrócie”.

Oryginalna wiadomość

W skrócie:
  1. zaktualizowana wersja CP2077 dla Xbox Series X nie ukaże się wraz z premierą konsoli, a dopiero jakiś czas później;
  2. Cyberpunk 2077 dostanie co najmniej tyle samo dodatków, co Wiedźmin 3;
  3. plany odnośnie DLC do CP2077 poznamy przed premierą gry;
  4. po raz kolejny potwierdzono, że koronawirus nie wpłynie na opóźnienie premiery Cyberpunka 2077.

Podczas omawiania wyników finansowych CD Projektu zorganizowano sesję, podczas której reprezentanci firmy odpowiedzieli na szereg pytań. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że nie ma planach wypuszczenia Cyberpunka 2077 jako tytułu startowego dla Xbox Series X i PlayStation 5. Wersja na konsole nowej generacji jest jednak w planach i zaoferuje ona poważne ulepszenia w porównaniu z podstawowymi wydaniami.

Gra nie zadebiutuje na nowych konsolach wraz z ich premierą, gdyż autorzy potrzebują czasu, aby dobrze zaznajomić się z tymi platformami sprzętowymi, tak aby ta wersja prezentowała się wyraźnie lepiej niż edycje na Xboksa One i PlayStation 4.

Warto przypomnieć, że na Xbox Series X będziemy mogli zagrać w Cyberpunka 2077 bez czekania dzięki wstecznej kompatybilności z Xboksem One. W lutym CD Projekt ogłosił, że osoby, które kupią wydanie na XONE, otrzymają za darmo ulepszoną wersję opracowaną specjalnie z myślą o nowej generacji. W przypadku konsol PlayStation twórcy nie są w stanie niczego potwierdzić, gdyż firma Sony nie sprecyzowała jeszcze swoich planów w tej kwestii.

CD Projekt poinformował również, że przed premierą gry ujawni plany odnośnie rozwoju projektu po jego debiucie rynkowym. Już teraz zapowiedziano jednak, że Cyberpunk 2077 otrzyma co najmniej tyle samo dodatków, co Wiedźmin 3: Dziki Gon. Przypomnijmy, że do trzeciej części przygód Geralta z Rivii ukazało się 16 małych darmowych DLC oraz dwa potężne płatne rozszerzenia - Serca z kamienia oraz Krew i wino.

Początkowo Cyberpunk 2077 miał ukazać się w kwietniu tego roku, ale ostatecznie premierę przełożono na 17 września. Natomiast na tryb multiplayer najpewniej poczekamy do 2022 roku. Produkcja trafi równocześnie na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Z powodu koronawirusa studio CD Projekt musiało przestawić się na tryb pracy zdalnej, ale podczas omawiania wyników finansowych po raz kolejny zapewniono, że nie ma w planach kolejnego opóźnienia.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Cyberpunk 2077 na chłodno – analiza nadchodzącej gry CDPR
  3. Cyberpunk 2077 wygląda rewelacyjnie! Widzieliśmy gameplay na E3
  4. Świat Cyberpunka 2020 – przewodnik po uniwersum gry Cyberpunk 2077
  5. Wszystko o Cyberpunk 2077