Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2020, 21:59

autor: Aquma

Cyberpunk 2077: premiera trybu multiplayer raczej nie w 2021 roku

W związku z przesunięciem premiery Cyberpunka 2077 na wrzesień tego roku, opóźnieniu ulegnie także praca nad trybem multiplayer omawianego tytułu, mającym ukazać się w późniejszym terminie. Zgodnie z informacjami przekazanymi w czasie telekonferencji CD Projektu, trybu wieloosobowego CP2077 raczej nie zobaczymy w 2021 roku.

Na multiplayer w CP2077 poczekamy sporo dłużej niż na samą grę. - Cyberpunk 2077: premiera trybu multiplayer raczej nie w 2021 roku - wiadomość - 2020-01-16
Na multiplayer w CP2077 poczekamy sporo dłużej niż na samą grę.

W związku z przesunięciem daty premiery Cyberpunka 2077, tryb multiplayer gry - mający ukazać się dopiero po wydaniu podstawowej wersji - raczej nie pojawi się w 2021 roku. Informacja została przekazana przez firmę CD Projekt w czasie telekonferencji, w której wzięli udział m.in. członkowie zarządu.

Wersja multiplayer gry Cyberpunk 2077 jest kolejną planowaną przez nas grą AAA. Biorąc pod uwagę, że premiera gry (mowa o trybie dla jednego gracza - przyp. red.) będzie miała miejsce we wrześniu, wydaje się, że wydanie trybu multiplayer w 2021 roku wydaje się mało prawdopodobne - stwierdził Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projektu. - Jesteśmy pewni, że gra zostanie wydana 17 września - dodał.

Przy okazji poinformowano również, że Cyberpunk 2077 oraz jego tryb multiplayer - traktowane jako osobne projekty - są jedynymi przedsięwzięciami AAA, którymi obecnie zajmuje się polskie studio. Zdaniem członka zarządu opóźnienie premiery nie wpłynie negatywnie na sytuację CP2077 na rynku. Nie ma też obaw o potencjalne problemy z dystrybutorami - z częścią CD Projekt już rozmawiał, z pozostałymi będzie się kontaktował jutro.

W naszej branży zawsze coś się dzieje, niezależnie od pory roku, nie można powiedzieć, że któryś miesiąc jest łatwiejszy (pod względem liczby konkurencyjnych premier - PAP Biznes). Nie uważamy, żeby wrześniowa premiera była groźniejsza niż debiut gry w kwietniu.

Kilku dystrybutorów, z którymi rozmawialiśmy od publikacji dzisiejszej decyzji, wspiera nas. Z resztą porozmawiamy zapewne jutro. Nie spodziewamy się istotnych problemów - stwierdził Michał Nowakowski.

Co ciekawe, w czasie telekonferencji zarząd potwierdził również, że Cyberpunk 2077 ukaże się najpierw na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach. Jest to dość wyraźna sugestia (choć nie bezpośrednie potwierdzenie), że w dalszej perspektywie czasowej możemy się spodziewać również wydań na platformy nowej generacji.

  1. Cyberpunk 2077 - strona oficjalna
  2. Wszystko o Cyberpunk 2077
  3. Widziałem Cyberpunk 2077 i wiem, czego CDPR nie udało się dopracować
  4. Słyszałem Cyberpunka 2077 po polsku… i chyba będę grał w angielską wersję