Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2018, 15:48

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

CI Games - dobra sprzedaż gry Sniper Ghost Warrior 3 i redukcja studia

Firma CI Games pochwaliła się najnowszymi wynikami sprzedaży gry Sniper: Ghost Warrior 3. Ponadto poznaliśmy plany na przyszłość oraz dowiedzieliśmy się o znaczącej redukcji zatrudnienia w wewnętrznym studiu deweloperskim przedsiębiorstwa.

CI Games w skrócie:
  • milion sprzedanych egzemplarzy gry Sniper: Ghost Warrior 3;
  • powstają trzy nowe produkcje o łącznej wartości 100 milionów złotych;
  • zrestrukturyzowano wewnętrzne studio deweloperskie.

Firma CI Games opublikowała komunikat, w którym poinformowała, że strzelanka Sniper: Ghost Warrior 3 rozeszła się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy (sprzedaż w tradycyjnej i cyfrowej dystrybucji). Wynik jest więc całkiem niezły, a według prezesa Marka Tymińskiego:

Sniper Ghost Warrior 3 był największym tytułem, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy i wydaliśmy. Pomimo przeciętnego przyjęcia tytułu przez media zaraz po premierze, kontynuowaliśmy ciężką pracę nad ulepszeniem gry. Udało nam się dopracować grę i zakończyć projekt z sukcesem.

Sniper: Ghost Warrior 3 koniec końców okazał się sukcesem. - CI Games - dobra sprzedaż gry Sniper Ghost Warrior 3 i restrukturyzacja studia - wiadomość - 2018-02-16
Sniper: Ghost Warrior 3 koniec końców okazał się sukcesem.

Deweloper i wydawca poinformował jednocześnie, że w 2017 roku firmie udało się wypracować ponad 100 milionów złotych przychodu. Ogólna kondycja CI Games jest dobra i do 2020 roku mamy otrzymać trzy produkcje o łącznej wartości 100 mln zł – na pierwszy ogień pójdzie tajemnicza taktyczna strzelanka. Nowe projekty tworzone będą jednak przez mniejszą ekipę, gdyż wewnętrzny zespół deweloperski skurczył się do 30 osób. W pracach nad nimi pomagać ma jednak „rozległa sieć podwykonawców”. Według Tymińskiego, podjęcie decyzji o restrukturyzacji było bardzo trudne, ale konieczne, by móc się dalej rozwijać. Firma wyciągnęła wnioski z prac nad grą Sniper: Ghost Warrior 3 i od teraz stawia na mniejszy, ale bardziej doświadczony skład.

Co ciekawe, z opublikowanego komunikatu wynika, że chyba najbardziej wyczekiwana gra CI Games, czyli Lords of the Fallen 2, nie znajduje się jeszcze w produkcji – ruszy ona dopiero „w ciągu kilku najbliższych miesięcy”. Obecnie firma szuka studia, które pomoże przy projekcie. Pod uwagę branych jest kilku uznanych deweloperów, ale szczegółów nie ujawniono.

Ponadto CI Games ponownie ma mocno zaangażować się w działalność wydawniczą. Prowadzone są już rozmowy z zewnętrznymi studiami, którym firma pomoże wprowadzić ich tytuły na rynek. Działalność ta ma być bardzo ważna i stanowić „znaczną część dochodów”.