Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2019, 18:00

autor: Entelarmer

Cena Anthem spadła już o połowę

Wygląda na to, że Anthem nie radzi sobie najlepiej w polskich sklepach. Grę można już zdobyć za połowę premierowej ceny zarówno na PC, jak i konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Anthem staniało zatrważająco szybko jak na produkcję AAA. - Cena Anthem spadła już o połowę - wiadomość - 2019-04-12
Anthem staniało zatrważająco szybko jak na produkcję AAA.

Debiut Anthem już dawno za nami i nie ma wątpliwości, że nowe dzieło studia BioWare nie zapisze się złotymi zgłoskami w historii. Choć o grze było głośno, opinie recenzentów nie były przesadnie pochlebne, a późniejsze doniesienia raczej nie pomogły w promowaniu tytułu. Co prawda, początkowo sprzedawał się on nieźle, ale najwyraźniej nie potrwało to długo. Świadczą o tym gwałtowne przeceny Anthem, o czym możecie się przekonać, korzystając z naszej Growej Porównywarki Cenowej. Od debiutu pod koniec lutego cena produkcji spadła niemal o połowę na wszystkich platformach. W Polsce za wydania konsolowe zapłacimy nawet poniżej 130 zł, a w najtańszym sklepie wersję PC zakupimy za 109 zł.

Czyżby Anthem dołączył do Mass Effect: Andromedy jako kolejna porażka BioWare? - Cena Anthem spadła już o połowę - wiadomość - 2019-04-12
Czyżby Anthem dołączył do Mass Effect: Andromedy jako kolejna porażka BioWare?

Przecena gry po premierze sama w sobie raczej nie budziłaby niepokoju, jednak tak drastyczne obniżenie ceny w niecałe dwa miesiące zmusza do zastanowienia. Podobne sytuacje zdarzały się już wcześniej, również w przypadku niektórych produkcji Electronic Arts, na przykład Titanfalla 2 i Star Wars: Battlefront II. Nie inaczej było z Falloutem 76, który doczekał się gwałtownej obniżki już po pierwszym tygodniu na rynku. Wszystkie te produkcje łączy jedno: sprzedaż poniżej oczekiwań wydawcy, wynikająca głównie z nie najlepszego przyjęcia przez recenzentów (za wyjątkiem Titanfalla 2, który miał nieszczęście ukazać się w tym samym czasie co Call of Duty: Infinite Warfare oraz Battlefield 1). Nietrudno więc wywnioskować, że najwyraźniej Anthem również nie jest sukcesem komercyjnym, na jaki liczyło Electronic Arts. Miejmy tylko nadzieję, że nie będzie jak z ostatnim Falloutem – produkcja Bethesdy najwyraźniej radziła sobie tak źle, że sprzedawcy wymyślali coraz ciekawsze sposoby na pozbycie się zalegających egzemplarzy z magazynu.

Anthem ma szansę podzielić los Fallouta 76. - Cena Anthem spadła już o połowę - wiadomość - 2019-04-12
Anthem ma szansę podzielić los Fallouta 76.