Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2019, 10:00

autor: aadamus

Fallout 76 kolejny raz jako gratis. Tym razem w pakiecie z... dyskiem twardym

Kolejny sklep usilnie próbuje się pozbyć kopii Fallouta 76 ze swoich magazynów. W ślady GameStopu idzie także niemiecki oddział innej dużej sieci - Media Markt. Zdecydował się on dodawać niesławną produkcję Bethesdy do dysków twardych firmy Seagate.

Niemiecki oddział Media Markt za wszelką cenę próbuje pozbyć się Fallouta 76 z magazynów. - Fallout 76 kolejny raz jako gratis. Tym razem w pakiecie z... dyskiem twardym - wiadomość - 2019-02-12
Niemiecki oddział Media Markt za wszelką cenę próbuje pozbyć się Fallouta 76 z magazynów.

Ciąg upokorzeń Bethesdy trwa. Pod koniec stycznia pisaliśmy, że w niemieckich oddziałach GameStop Fallout 76 dołączany jest do używanych padów PS4. Jak można dowiedzieć się z serwisu Reddit, obecnie na terenie Niemiec podobną akcję przeprowadza Media Markt. Każdy, kto zdecyduje się na zakup dysku twardego Seagate 2TB do PlayStation 4, może liczyć na darmowy egzemplarz gry.

Taki zestaw kupić można w niemieckich sklepach Media Markt.
Taki zestaw kupić można w niemieckich sklepach Media Markt.

Sytuacja ta świetnie pokazuje, że Fallout 76 to katastrofa pod względem sprzedaży. Produkcja zadebiutowała 14 listopada ubiegłego roku, a jak zwracają uwagę użytkownicy Reddita, na terenie Niemiec grę można już dostać praktycznie do wszystkiego – od konsol przez pady, na dyskach twardych kończąc. Podobnie sytuacja ma się w Polsce. Fallout 76 został przeceniony bardzo szybko po premierze, a obecnie - przy okazji różnych promocji - grę można zakupić za ok. 60 złotych.

Przypomnieć warto, że już od swojej premiery Fallout 76 borykał się z licznymi problemami. Gra zadebiutowała w fatalnym stanie technicznym, co przełożyło się na niskie oceny recenzentów i społeczności. Dodatkowo pojawiło się wokół niej wiele kontrowersji, związanych między innymi z wyciekiem danych klientów. Mimo usilnych prób ratowania produkcji przez Bethesdę, sytuacja nadal nie wygląda najlepiej. Szumne plany naprawy gry oraz dodawania do niej nowej zawartości mają mało wspólnego z rzeczywistością. Ostatnia łatka wyeliminowała część błędów kosztem przywrócenia innych bugów, które zostały usunięte z gry w ramach wcześniejszej aktualizacji.