Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2019, 09:55

autor: Adrian Werner

Legacy - Peter Molyneux pracuje nad strategią ekonomiczną

Znany z serii Populous i Black & White projektant Peter Molyneux pracuje nad strategią ekonomiczną Legacy, w której wcielimy się w wynalazcę zarządzającego własną firmą.

Legacy zainspirowane jest pierwszą grą w dorobku Petera Molyneuxa. - Legacy - Peter Molyneux pracuje nad strategią ekonomiczną - wiadomość - 2019-02-12
Legacy zainspirowane jest pierwszą grą w dorobku Petera Molyneuxa.
LEGACY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: 22cans
  2. Wydawca: 22cans
  3. Gatunek: strategia
  4. Platformy: PC, systemy mobilne

Peter Molyneux wraca do korzeni. Poznaliśmy właśnie pierwsze konkrety odnośnie nowego projektu jego studia 22cans. Jest nim strategia ekonomiczna Legacy, w której wcielimy się w wynalazcę próbującego stworzyć własne imperium biznesowe. Gra zmierza na pecety oraz urządzenia mobilne i na razie deweloper nie jest gotów podać planowanej daty premiery.

Gra stanowi rozwinięcie pomysłów z The Entrepreneur, czyli tekstowej strategii ekonomicznej z 1984 roku, która była pierwszą grą opracowaną przez Petera Molyneuxa. W Legacy zaczniemy jako wynalazca, który w swoim warsztacie będzie łączył komponenty w celu tworzenia nowych przedmiotów. Ten aspekt rozgrywki zaoferuje dużą swobodę kreatywną. Gracze będą mogli konstruować m.in. zabawki, budynki, narzędzia czy urządzenia elektryczne.

Jeśli nasze wynalazki będą godne uwagi, to szybko zaczną się dobrze sprzedawać i rozgrywka wzbogaci się o klasyczne zarządzanie firmą. Konieczne stanie się zatrudnianie pracowników, pozyskiwanie w dużych ilościach surowców, budowanie fabryk oraz odpowiednie bilansowanie wydatków i przychodów.

Legacy wymusi na graczach podejmowanie ciężkich decyzji, gdyż bycie dobrym pracodawcą nie ułatwi nam dotarcia na sam szczyt biznesowego świata. Aby osiągnąć wielki sukces, trzeba będzie czasem odłożyć na bok moralność.

Warto na koniec wspomnieć, że choć twórcy obecnie koncentrują się na pecetach i platformach mobilnych, to nie wykluczają, że w przyszłości przeniosą Legacy również na konsole.

  1. Oficjalna strona studia 22cans