Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Legacy (PC)

Legacy PC

Legacy to strategia ekonomiczna od Petera Molyneux, koncentrująca się na tworzeniu i dystrybucji wynalazków. Gracz tworzy nowe przedmioty z gotowych podzespołów, a potem musi zorganizować ich produkcję na dużą skalę, budując fabryki, pozyskując surowce i zatrudniając pracowników.

Strategiczne | ekonomiczne | maszyny i urządzenia | indie

PC Windows
Okładka Legacy (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2020

Legacy to strategia ekonomiczna, w której kierujemy firmą produkującą i sprzedającą wynalazki swojego właściciela. Projekt opracowało studio 22cans, mające na koncie takie tytuły jak Godus, Curiosity: What's Inside the Cube? czy The Trail: Frontier Challenge. Na czele zespołu stał Peter Molyneux, znany z Dungeon Keeper oraz serii Populous i Black & White.

Mechanika

Produkcja stanowi rozwinięcie pomysłów z The Entrepreneur, czyli tekstowej strategii ekonomicznej z 1984 roku, która była pierwszą grą opracowaną przez Petera Molyneuxa. W Legacy zaczynamy jako wynalazca, który w swoim warsztacie łączy komponenty w celu tworzenia nowych przedmiotów. Ten aspekt rozgrywki oferuje dużą swobodę kreatywną. Gracze mogą konstruować m.in. zabawki, budynki, narzędzia czy urządzenia elektryczne. Możliwe są także kompletnie szalone kombinacje, jak np. deskorolka z działkiem strzelającym ostrą amunicją.

Jeśli nasze wynalazki będą godne uwagi, to szybko zaczną się dobrze sprzedawać. Od tego momentu rozgrywka wzbogaca się o klasyczne zarządzanie firmą. Konieczne staje się zatrudnianie pracowników, pozyskiwanie w dużych ilościach surowców, budowanie fabryk oraz odpowiednie bilansowanie wydatków i przychodów.

Legacy wymusza na graczach podejmowanie trudnych decyzji, gdyż bycie dobrym pracodawcą nie ułatwia nam dotarcia na sam szczyt biznesowego świata. Aby osiągnąć sukces, trzeba czasem odłożyć na bok moralność.

Tryby gry

Gra Legacy oferuje wyłącznie opcję samotnej zabawy.

Kwestie techniczne

Produkcja posiada miłą dla oka w pełni trójwymiarową oprawę graficzną. Wykonana ona została w kreskówkowej stylistyce, gdzie projekty postaci są lekko przerysowane, a ich zachowania często komiczne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Legacy

Wymagania wiekowe Legacy

odpowiednia dla każdego wieku

Legacy - Peter Molyneux pracuje nad strategią ekonomiczną
Legacy - Peter Molyneux pracuje nad strategią ekonomiczną

wiadomość12 lutego 2019

Znany z serii Populous i Black & White projektant Peter Molyneux pracuje nad strategią ekonomiczną Legacy, w której wcielimy się w wynalazcę zarządzającego własną firmą.