Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2021, 15:58

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Gamingowy szał na kryptowaluty trwa, Peter Molyneux zrobi grę z NFT

Twórca serii Fable i wielu innych, Peter Molyneux, udzielił nowych informacji na temat swojej gry Legacy. Ma ona być produkcją z nowo powstałego gatunku „play-to-earn”.

W SKRÓCIE:
  1. Peter Molyneux podzielił się nowymi informacjami na temat swojej produkcji – Legacy.
  2. Gra ma należeć do kształtującego się dopiero gatunku „play-to-earn” i wykorzystywać technologię blockchain oraz tokeny NFT.
  3. Legacy ma pojawić się na platformie Gala Games w 2022 roku.

Po długiej nieobecności w branży Peter Molyneux, ojciec serii Fable i wielu innych kultowych gier, podczas gali Galaverse w Las Vegas odniósł się do zapowiedzianego w 2019 roku Legacy. Według nowych informacji, tytuł ma pozwalać graczom na zarabianie pieniędzy poprzez handel NFT i technologię blockchain.

O projekcie możemy więcej przeczytać na blogu Gala Games. Z opisu gry dowiadujemy się, że pozwoli ona graczom tworzyć unikatowe i oryginalne produkty, którymi będą mogli handlować między sobą. Oczywiście nie zabraknie także konkurencji – takiej, jaka charakteryzuje wolny rynek.

Jest jednak pewien haczyk. Aby zagrać w produkcję, nie wystarczy jej kupić i pobrać. Zamiast tego kluczowe będzie posiadanie tzw. tokena Land NFT, które pozwoli graczowi rozpocząć biznes w Legacy.

Gamingowy szał na kryptowaluty trwa, Peter Molyneux zrobi grę z NFT - ilustracja #1
Od strony grafiki gra wygląda… przeciętnie. Źródło: https://blog.gala.games/legacy-land-sale-starts-tomorrow-c54761629c0f

Co więcej, w grze mają pojawić się także Legacy Keys, którymi można obdarować innych graczy chcących rozpocząć w niej przygodę. Osoby, które dołączą do rozgrywki w ten sposób, staną się automatycznie naszymi partnerami biznesowymi.

Nie można zapomnieć także o kryptowalutach, które wraz z tokenami NFT i technologią blockchain tworzą wielką „kryptotrójcę”. Peter Molyneux wraz ze studiem 22cans na potrzeby swojej produkcji stworzyli nową walutę - LegacyCoin.

Będzie można ją zdobyć poprzez uczestniczenie w różnych wydarzeniach w grze. Następnie gracze będą mogli handlować przy użyciu LegacyCoin, kupować za nie Klucze czy przedmioty posiadające token NFT. To jednak tylko kilka z wielu zastosowań tej waluty, które mają jeszcze zostać ujawnione.

Czy wprowadzanie tokenów NFT do gier to dobry pomysł? Nikt chyba jeszcze nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Chociaż ostatnia akcja Ubisoftu, którego platforma Quartz nie została ciepło przyjęta przez graczy, może nieco wskazywać na odpowiedź.