Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2021, 15:00

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Aż 95% negatywnych opinii - reakcja graczy na certyfikaty NFT od Ubisoftu

Zamieszczony na YouTubie zwiastun platformy Ubisoft Quartz został zalany negatywnymi opiniami. Gracze chłodno przyjęli certyfikaty NFT w Ghost Recon: Breakpoint.

Wczoraj pisaliśmy o premierze i wprowadzeniu do gry Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint platformy Ubisoft Quartz, oferującej certyfikaty autentyczności na przedmioty zakupione w grach francuskiego dewelopera (krok w kierunku upowszechnienia tokenów NFT w grach). Gracze stosunkowo chłodno przyjęli ten pomysł. Trailer platformy zamieszczony na oficjalnym północnoamerykańskim kanale Ubisoftu może „pochwalić się” 855 łapkami w górę, przy liczbie łapek w dół wynoszącej… ponad 17 tys., co stanowi aż 95% wszystkich reakcji.

Już nawet nie trzeba widzieć łapek w dół, można je POCZUĆ – komentarz użytkownika TheSnoozeFox.

EA najpewniej w tym momencie: Zapisz to! Zapisz to! – komentarz NeoTrggrTheGammer.

Pomimo że podgląd licznika łapek w dół został niedawno wyłączony przez władze YouTube’a, można go przywrócić m.in. poprzez instalację odpowiedniego rozszerzenia do przeglądarki.

Lata za steamowymi kartami kolekcjonerskimi i elementami kosmetycznymi z Team Fortress 2, a wciąż gorsze w warstwie koncepcyjnej, projekcie i wykonaniu. Dobra robota Ubisoft za kontynuowanie swojej pogoni za trendami – komentarz Gunner Bills.

Jeśli czytaliście jakąkolwiek książkę Clancy'ego, to wiecie, że stary Tom przewraca się teraz w grobie na tyle mocno, że aż najpewniej dokopał się do jądra Ziemi – komentarz Dr DankBot.

Osoby stale śledzące branżę wiedzą, że nie jest to odosobniony przypadek, a istniejący już od jakiegoś czasu trend. Podobny los spotkał zwiastun zapowiedzianego w lipcu Tom Clancy's XDefiant oraz trailer gry battle royale Tom Clancy's Ghost Recon: Frontline. Gracze zarzucali obu tytułom Ubisoftu m.in. nadmierne podążanie za modą, przy równoczesnym zatraceniu unikatowości swoich marek.

Dodatkowo Ubisoft Quartz ma zostać wprowadzony do gry Ghost Recon: Breakpoint, która niedawno otrzymała olbrzymie rozszerzenie o nazwie Operacja Motherland. Spotkało się ono z naprawdę ciepłym odbiorem graczy. Dzięki niemu i stałemu rozwojowi tytułu znajduje się on w tym momencie w o wiele lepszym stanie niż w dniu premiery (nasz recenzent przyznał wtedy notę 5/10). Jednym z często wytykanych mankamentów były inwazyjne mikropłatności (choć wyłączone w trakcie premiery) oraz zaimplementowane na siłę elementy looter shootera.

Wprowadzenie platformy Ubisoft Quartz akurat w tym tytule może przywodzić wspomnienia oddanych fanów Breakpointa właśnie z tej katastroficznej premiery. Jak zatem ostatecznie Ubisoft Quartz wpłynie na postrzeganie przez nas wirtualnych przedmiotów w grach francuskiego studia? Przekonamy się najpewniej na dniach – premiera platformy zaplanowana jest na 9 grudnia.