Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 grudnia 2021, 15:00

autor: Ania Orzech

Nick Offerman jako Bill w serialowej adaptacji gry The Last of Us

Już od dłuższego czasu trwa produkcja serialu HBO The Last of Us, który jest adaptacją gry o tym samym tytule. Mimo to wciąż zachodzą zmiany w obsadzie. Teraz do projektu dołącza Nick Offerman znany między innymi z roli w Parks and Reactions.

Nick Offerman – aktor ceniony przede wszystkim za znakomite role komediowe – dołączył do obsady The Last of Us, czyli serialowej adaptacji gry od studia Naughty Dog. Artysta wcieli się w Billa, którego pierwotnie miał zagrać Con O’Neill, lecz ze względu na napięty grafik zrezygnował z udziału w projekcie. Za scenariusz produkcji odpowiadają Neil Druckmann, twórca gier o przygodach Joela i Ellie, oraz Craig Mazin.

Studio Naughty Dog na swoim kanale w serwisie Twitter oficjalnie powitało Nicka Offermana jako nowego członka obsady:

Fani gry The Last of Us mogą pamiętać postać Billa z pierwszej części. Był on zaprawionym w survivalu mężczyzną konstruującym bronie i pułapki, który pomaga głównym bohaterom w poszukiwaniach działającego pojazdu. Bill żył w małym miasteczku ze swoim przyjacielem Frankiem, który po jakimś czasie został zainfekowany i popełnił samobójstwo.

Akcja serialu The Last of Us rozegra się 20 lat po upadku cywilizacji, spowodowanym rozprzestrzenieniem się śmiercionośnego wirusa. Produkcja opowie historię Joela (Pedro Pascal), który będzie miał za zadanie wyprowadzić 14-letnią Ellie (Bella Ramsey) ze strefy kwarantanny. Podróż po zdewastowanym, postapokaliptycznym świecie okaże się brutalna i pełna wyzwań. Aby przetrwać, bohaterowie będą zmuszeni nauczyć się na sobie polegać.

Na ten moment nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery The Last of Us. Miejmy nadzieję, że HBO w niedalekiej przyszłości przedstawi więcej szczegółów na temat projektu.