Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2021, 14:34

The Game Awards 2021: ostatnia szansa na oddanie głosów

Jutrzejszej nocy odbędzie się tegoroczna gala The Game Awards. Jeszcze tylko przez kilkanaście godzin możecie swoimi głosami wpłynąć na to, które gry otrzymają nagrody.

Gala The Game Awards 2021 odbędzie się 10 grudnia o godzinie 1:00 w Los Angeles i będzie transmitowana w wielu popularnych serwisach streamingowych. Zostaną na niej ogłoszone najlepsze gry i wydarzenia tego roku. Jeszcze przez kilkanaście godzin macie szanse zagłosować w każdej z 30 kategorii – poczynając od plebiscytu na grę roku, a na najlepszym evencie esportowym kończąc. Warto zaznaczyć, że publiczoność ma jedynie 10% siły decyzyjnej (reszta należy do jury).

Szczególną kategorią jest „Głos Gracza”, w której nagroda jest przyznawana bezpośrednio przez społeczność w skrupulatnym procesie głosowania. Na początku zestawienie obejmowało trzydzieści nominacji, a do trzeciej rundy dotrwało tylko pięć tytułów. Ostatecznie głosy publiczności rozłożą się miedzy takie tytuły, jak strzelanka Halo: Infinite, gra kooperacyjna It Takes Two, przygodowa gra akcji Metroit Dread, horror Resident Evil Village oraz wyścigi w otwartym świecie Forza Horizon 5.

Na szczególną uwagę zasługują kategorie związane z esportem oraz plebiscyt na najbardziej oczekiwaną grę roku. Zwycięzców większości kategorii TGA 2021 wybiera międzynarodowe jury, składające się z ponad stu światowych mediów i influencerów wybranych ze względu na krytyczne podejście do oceniania gier. W jego skład wchodzi również GRYOnline.pl.

Nie zostało wiele czasu, dlatego zabierajcie się za głosowanie i wyczekujcie oficjalnych wyników już na piątkowej gali.