Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2021, 13:24

autor: Qskan

Nowa gra Petera Molyneuxa zarabia miliony na NFT, a jeszcze nie została wydana

Gra Legacy, czyli nowy projekt Petera Molyneuxa, zarobiła 40 mln funtów jeszcze przed premierą. Suma nie pochodzi jednak z preorderów czy innych typowych źródeł finansowania. Twórcy zarobili pieniądze na sprzedaży NFT, na których opierać będzie się gra.

W SKRÓCIE:
  1. Nowa gra Petera Molyneuxa – Legacy – zarobiła już 40 mln funtów.
  2. Wszystko za sprawą przedpremierowych transakcji. Do rozpoczęcia gry wymagane jest kupno tokena Land NFT.
  3. Gra będzie opierać się na technologii blockchain oraz NFT i będzie jedną z pierwszych produkcji z gatunku „play-to-earn”.

Zapowiedziane w 2019 roku Legacy odnosi pierwsze sukcesy. Według najnowszych doniesień kolejny projekt Petera Molyneuxa (kojarzonego m.in. z serią Fable) zarobił już 40 mln funtów ze sprzedaży NFT. Dodajmy, że początek sprzedaży tokenów ogłoszono w miniony weekend.

Skąd taka zawrotna kwota? Powód jest prosty – Legacy będzie grą opartą na technologii blockchain, pozwalającą graczom zarabiać prawdziwe pieniądze (tytuł posiada swoją własną kryptowalutę – LegacyCoin). 40 mln funtów przyniosła sprzedaż tokenów Land NFT, które pozwolą wystartować z własnym biznesem w ramach rozgrywki. Projekt Petera Molyneuxa ma być jednym z pionierów modelu „play-to-earn”.

Czym w zasadzie jest Legacy? Produkcję tę można podsumować jako „symulator wynalazcy/biznesmena”. Zaczynamy jako konstruktor w warsztacie, a przy odpowiedniej dozie kreatywności i dobrej reklamie, szybko możemy uzyskać spore zyski, co pozwoli na założenie firmy (którą trzeba będzie odpowiednio zarządzać, by w dalszym ciągu zarabiać).

Cytując firmę Gala Games, zajmującą się grami z elementami blockchain i partnerującą deweloperom:

Posiadanie Land NFT pozwala na założenie własnego stowarzyszenia biznesowego w grze blockchain Legacy. Będziesz mógł grać w Legacy, a jednocześnie zarabiać i być właścicielem swojej rozgrywki.

Co istotne, jako właściciel stowarzyszenia biznesowego będziesz miał dostęp do Legacy Keys. Te przedmioty mogą być pożyczane innym osobom, które chcą rozpocząć biznes w Legacy, i uczynią ich Twoimi partnerami biznesowymi w grze. Jako część waszego stowarzyszenia będą oni dzielić się z wami częścią zarobionych LegacyCoin.

Za produkcję Legacy odpowiedzialne jest studio 22cans, którego dorobek w żadnym wypadku nie należy do imponujących. Wręcz przeciwnie. Ostatnie projekty studia zwyczajnie anulowano w atmosferze skandalu (Curiosity czy Godus), a wcześniejsze, jak The Trail trudno uznać za hity. Tym bardziej dziwi popularność nowej produkcji i zebrana na sprzedaży tokenów suma. Entuzjastom kryptowalut i modelu „play-to-earn” najwidoczniej brak dobrych gier od Petera Molyneuxa w ostatnich latach zupełnie nie przeszkadza. Premiera jego nowego dzieła ma odbyć się w 2022 roku. Nie podano jednak jeszcze dokładnej daty debiutu.