Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2021, 12:57

Rankingi w Diablo 2 Resurrected na początku przyszłego roku, dostaniemy też nowe słowa runiczne

Na początku 2022 roku Diablo 2 Resurrected otrzyma aktualizację do wersji 2.4. Wprowadzi ona gry rankingowe, nowe schematy Kostki Horadrimów i słowa runiczne, poprawi balans klas postaci oraz wzmocni najemników.

W SKRÓCIE:
  1. Diablo 2 Resurrected w kolejnej aktualizacji otrzyma nowe słowa runiczne i schematy Kostki Horadrimów.
  2. Zmian doczekają się też balans postaci oraz obecne w grze kombinacje run.
  3. Aktualizacja 2.4 to także start gier rankingowych.

Studio Vicarious Visions ujawniło zmiany, jakie wprowadzi do Diablo 2 Resurrected aktualizacja 2.4. Jej wydanie zaplanowano na początek przyszłego roku i dojdzie do tego po wcześniejszej becie na publicznym serwerze testowym. Poza startem drabinki rankingowej otrzymamy nowe słowa runiczne, balans klas i zmiany w najemnikach.

Gra rankingowa zostanie podzielona na cztery drabinki:

  1. standardowa (do aktu IV);
  2. hardkorowa (do aktu IV);
  3. standardowa dodatku;
  4. hardkorowa dodatku.

Podobnie jak w oryginale, sesje w tym trybie zaoferują unikatowe słowa runiczne, które nie będą dostępne w normalnej grze. Po zakończeniu sezonu rankingowego gracze, którym udało się złożyć te słowa runiczne, zostaną przeniesieni do pozarankingowej wersji gry. Na ten moment deweloperzy skłaniają się ku temu, by jeden sezon trwał cztery miesiące, ale z uwagą śledzone są opinie społeczności, która będzie miała decydujący wpływ na ten aspekt rozgrywki.

Vicarious Visions zadba też o zmiany w balansie klas postaci. Będzie to pierwsza taka modyfikacja od 2010 roku, gdy pojawiła się łatka 1.13c do Diablo II. Wspomniano głównie o poprawianiu wybranych buildów zamiast o osłabianiu najpopularniejszych. Buffa doczeka się m.in. Amazonka walcząca w zwarciu, Barbarzyńca operujący umiejętnościami rzutu czy Paladyn decydujący się na ofensywne aury. Znacząco mają zostać także wzmocnione buildy opierające się na przyzywaniu (Nekromanta, Druid).

Do Diablo 2 Resurrected zostaną również dodane nowe słowa runiczne oraz schematy Kostki Horadrimów, z których część umożliwi podniesienie jakości elementów zestawu, dając więcej możliwości konfiguracji postaci. Obecne w grze kombinacje run także doczekają się wzmocnienia. Ponadto studio usprawni najemników, by oferowali większe wsparcie i różnorodność (punktem wyjściowym jest fakt, że każdy decyduje się na najemnika z 2. aktu).

O zmianach i nowościach opowie projektant gry Robert Gallerani wraz ze znanym w społeczności Diablo internetowym twórcą MrLlamaSC. Na kanale tego drugiego w serwisie Twitch dzisiaj o 20:00 będziemy mogli zobaczyć specjalną transmisję.

  1. Oficjalna strona gry Diablo II