Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 grudnia 2021, 12:46

autor: Ania Orzech

Reżyser Diuny zekranizuje kolejną powieść science fiction

Po sukcesie Diuny, która trafiła do kin w październiku tego roku, reżyser Denis Villeneuve ponownie stanie za kamerą. Tym razem nakręci adaptację powieści Atrhura C. Clark’a zatytułowaną Spotkanie z Ramą.

Jak informuje portal The Hollywood Reporter, Denis Villeneuve po raz kolejny połączy siły ze studiem Alcon Entertainment, z którym wcześniej współpracował przy filmie Blade Runner 2049. Nominowany do Oskara reżyser zekranizuje powieść Spotkanie z Ramą Arthura C. Clarke’a, autora 2001: Odysei Kosmicznej.

Akcja nowego filmu science fiction Denisa Villeneuve’a rozegra się w 2131 roku. Produkcja opowie o tajemniczym statku kosmicznym zwanym Ramą, który pewnego dnia pojawia się w Układzie Słonecznym. Obiekt zadziwia Ziemian swoim regularnym kształtem na tyle, że Straż Kosmiczna postanawia zorganizować wyprawę, mającą na celu zbadanie jednostki. Uczestnicy ekspedycji odkrywają tajemnice przybysza z kosmosu, a to staje się początkiem dla dalszej serii zaskakujących wydarzeń.

Film wyprodukują Broderick Johnson i Andrew Kosove ze studia Alcon Entertainment oraz Lori McCreery wraz z aktorem Morganem Freemanem z Revelations Entertainment. Kosowe i Johnson wypowiedzieli się na temat przyszłej produkcji, jak i samej powieści:

Spotkanie z Ramą to jedno z najinteligentniejszych dzieł w tym gatunku. Stawia wiele pytań, ale także często na nie odpowiada. Doskonale pasuje do wrażliwości naszego przyjaciela i współpracownika Denisa, a w szczególności do jego miłości i pasji, jaką darzy science fiction.

Na ten moment nic więcej nie wiadomo na temat produkcji, ale zważywszy na to, że za reżyserię odpowie Denis Villeneuve, można spodziewać się kolejnego dzieła sztuki na miarę Diuny.