Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2019, 08:11

autor: Adrian Werner

Anthem powoduje wyłączanie się konsol [Aktualizacja: patch w drodze]

Problemów Anthem ciąg dalszy. Gra nie tylko zawiesza się na PlayStation 4, ale potrafi doprowadzić nawet do kompletnego wyłączenia konsoli - w taki sam sposób jak awaria prądu.

Gra pozostawia wiele do życzenia pod względem poziomu dopracowania technicznego. - Anthem powoduje wyłączanie się konsol [Aktualizacja: patch w drodze] - wiadomość - 2019-03-07
Gra pozostawia wiele do życzenia pod względem poziomu dopracowania technicznego.

Aktualizacja:

Studio BioWare poinformowało, że pracuje już nad patchem do gry Anthem, który naprawi błędy powodujące zawieszanie się konsoli PlayStation 4. Aktualizacja ukaże się w przyszłym tygodniu.

Jednocześnie autorzy podkreślili, że problemy w najgorszym wypadku powodowały konieczność ponownego włączenia konsoli. Nie zanotowano za to przypadków, w których system PlayStation 4 uległby uszkodzeniu.

ANTHEM W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: BioWare
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS4, PC, XONE
  5. Data premiery: 22 lutego 2019 r.

Anthem, czyli sieciowa gra akcji zespołu BioWare, został chłodno przyjęty. Wielu graczy narzeka również na niski poziom dopracowania technicznego. Trudno o lepszy tego przykład niż najnowsza problemy produkcji. Okazało się bowiem, że gra doprowadza do zawieszania się PlayStation 4.

Fora uczęszczane przez grających w Anthem zapełniły się doniesieniami, że gra na PS4 potrafi się zawiesić, a nawet kompletnie wyłączyć konsolę. W tym drugim przypadku wygląda to dokładnie tak samo, jak w sytuacji, gdy gracz wyciągnie kabel zasilania z włączonego PS4 lub też w jego domu nastąpi przerwa w zasilaniu. Sprzętu nie da się wtedy włączyć za pomocą pada. Trzeba skorzystać z przycisku na urządzeniu, a czasem konieczne jest wcześniejsze wyjęcie kabla i ponowne jego podłączenie. Wtedy PlayStation 4 wyświetla ostrzeżenie i sprawdza pliki systemowe, a dopiero potem restartuje się jeszcze raz i pozwala wrócić do zabawy.

Jeden z użytkowników twierdzi nawet, że takie problemy Anthem doprowadziły do uszkodzenia systemu konsoli i nie da się jej wcale włączyć.

Dział pomocy technicznej firmy Electronic Arts poinformował, że twórcy zdają sobie sprawę z tych problemów. Obecnie badają sprawę i proszą, aby gracze, u których pojawiły się zwisy, wyrażali zgodę na przesyłanie deweloperom przez grę informacji o błędach. Niektóre osoby spekulują, że Anthem może doprowadzać do przegrzewania się PS4 i konsola wyłącza się, aby nie dopuścić do uszkodzenia sprzętu.

Przypomnijmy, że gra ukazała się 22 lutego w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Tydzień wcześniej zabawę mogli rozpocząć subskrybenci usługi Origin Access Premier. Na wszystkich trzech platformach sprzętowych produkcja oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Gra spotkała się z chłodnym przyjęciem. Pecetowa wersja Anthem posiada obecnie średnią ocen na poziomie 60% według serwisu Metacritic. Nasz redaktor był odrobinę bardziej łaskawy i wystawił produkcji notę 6.5/10.

  1. Recenzja Anthem – gry, którą kocham i nienawidzę
  2. Wszystko o Anthem
  3. Anthem - poradnik do gry
  4. Oficjalna strona gry