Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2019, 20:24

Sekiro Shadows Die Twice – wysyp gameplayów

Studio FromSoftware przeprowadziło kolejne pokazy gry Sekiro: Shadows Die Twice. W efekcie w sieci pojawiły się nowe materiały z gry, w tym liczne nagrania z rozgrywki.

Dwa tygodnie – tyle dzieli nas od premiery nowej gry FromSoftware. - Sekiro Shadows Die Twice – wysyp gameplayów - wiadomość - 2019-03-07
Dwa tygodnie – tyle dzieli nas od premiery nowej gry FromSoftware.

Premiera Sekiro: Shadows Die Twice zbliża się wielkimi krokami i fani studia FromSoftware mogą jedynie cierpliwie czekać do 22 marca. Na ich szczęście twórcy raz jeszcze pozwolili dziennikarzom na zapoznanie się z produkcją. Dzięki temu w Internecie pojawiły się kolejne materiały z gry, w tym nagrania z rozgrywki. Swoje artykuły oraz filmiki zamieściły m.in. serwisy IGN, Eurogamer, Polygon oraz GameSpot. Miłośników japońskiego studia może też zainteresować materiał udostępniony przez użytkownika VaatiVidya, dobrze znanego w społeczności fanów Dark Souls i Bloodborne.

Sekiro Shadows Die Twice – wysyp gameplayów - ilustracja #2

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi newsami o Sekiro? Podyskutować z innymi graczami? Znaleźć pomoc? Wpadnij na naszą grupę Sekiro: Shadows Die Twice POLSKA.

Udostępnione materiały prezentują praktycznie wszystkie elementy gry. I choć widać tu podobieństwa do poprzednich dzieł FromSoftware, na pierwszy rzut oka da się zauważyć różnice, o których od dawna mówili twórcy. Mamy więc sekwencje skradankowe, bardziej otwartą eksplorację, ograniczony rozwój umiejętności specjalnych oraz – rzecz jasna – walkę opartą na przełamywaniu postawy wrogów. Ta ostatnia jest, wbrew wcześniejszym obawom fanów, równie wymagająca, co w poprzednich dziełach japońskiego dewelopera. Jednocześnie w niektórych tekstach przewija się opinia, jakoby Sekiro było też najbardziej przyjazną dla nowicjuszy produkcją FromSoftware. Czy tak jest w istocie, przekonamy się w dniu premiery. Na razie możecie obejrzeć nowe nagrania z rozgrywki – część z nich zamieściliśmy poniżej.

Sekiro korzysta z rozwiązań znanych z Dark Souls, ale znacząco modyfikuje dotychczasowe schematy. - Sekiro Shadows Die Twice – wysyp gameplayów - wiadomość - 2019-03-07
Sekiro korzysta z rozwiązań znanych z Dark Souls, ale znacząco modyfikuje dotychczasowe schematy.

Wybrane materiały innych serwisów:

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej