Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2019, 11:41

autor: Aquma

Anthem z aktualizacją 1.0.4. Patch popsuł system ekwipunku

Anthem otrzymał wczoraj aktualizację 1.0.4, która wprowadziła do produkcji BioWare szereg zmian i nowości. Niestety, nie wszystko poszło zgodnie z planem – użytkownicy donoszą, że patch popsuł kilka rzeczy w systemie ekwipunku.

Nowa aktualizacja Anthem. - Anthem z aktualizacją 1.0.4. Patch popsuł system ekwipunku - wiadomość - 2019-03-27
Nowa aktualizacja Anthem.

ANTHEM W SKRÓCIE:

 1. Producent: BioWare
 2. Wydawca: Electronic Arts
 3. Gatunek: sieciowa strzelanka z elementami RPG (looter shooter)
 4. Platformy: PC, PS4, Xbox One
 5. Data premiery: 22 lutego 2019 roku

Anthem – sieciowa strzelanka autorstwa kanadyjskiego studia BioWare – doczekał się wczoraj dużej aktualizacji oznaczonej numerem 1.0.4. Patch dodaje do omawianej produkcji sporo nowych rzeczy, w tym poprawki optymalizujące wydajność na wszystkich platformach oraz suwaki FOV (Field of View – mowa o polu widzenia) i wsparcie dla funkcji DLSS w przypadku wersji PC – przy czym druga opcja jest dostępna wyłącznie na kartach z serii GeForce RTX 20xx i można ją aktywować tylko w rozdzielczościach 1440p i 4K (dostępność trybu jest uzależniona od posiadanego modelu GPU).

Anthem – nowe aktywności i zmiany

Twórcy wprowadzili do gry skrzynki Elysian Cache i nowy rodzaj aktywności – tzw. Misje Legendarne. Pierwsza nowość umożliwia zdobywanie przedmiotów zmieniających wygląd pancerza poprzez wykonywanie specjalnych, codziennych wyzwań. Z kolei nowe misje to po prostu fragmenty kampanii fabularnej, ale z odpowiednio „podkręconym” poziomem trudności. Każdego dnia zostanie udostępnione pojedyncze zadanie tego typu, ale będziemy mogli powtarzać je tyle razy, ile zechcemy.

Produkcja doczekała się również sporych zmian w mechanice rozgrywki. Przykładowo, skrócono czas, po którym nieaktywni gracze będą wyrzucani z gry (z 10 do 5 minut) i znacznie usprawniono Kuźnię – od teraz możemy do niej wejść wybierając odpowiednią opcję w menu, o ile znajdujemy się w Forcie Tarsis lub hangarze. Co ważne, usunięto również ekran ładowania, który wcześniej towarzyszył korzystaniu z tej funkcji.

Patch ułatwia zdobywanie przedmiotów modyfikujących wygląd pancerza.
Patch ułatwia zdobywanie przedmiotów modyfikujących wygląd pancerza.

Dwa kroki naprzód, jeden w tył

Deweloperzy wprowadzili także zmiany w systemie ekwipunku. W skrzyniach, które pojawiają się w Strongholdach, Misjach, aktywnościach w trybie Freeplay, a także po pokonaniu bossów Apex podczas eksplorowania mapy, znajdziemy dodatkowe przedmioty i materiały. Niestety, wygląda na to, że jeśli chodzi o tę część łatki, nie wszystko poszło zgodnie z planem. Użytkownicy forum Reddit donoszą o kilku problemach:

 1. pokonanie bossa w Strongholdzie nie gwarantuje przedmiotu Mistrzowskiego (Masterwork);
 2. członkowie drużyny mogą podnosić z ziemi rzeczy należące do nas – dropy wciąż trafiają do naszego ekwipunku, po prostu podnosi je ktoś inny;
 3. w skrzyniach pojawiających się w Strongholdach i trybie Freeplay bardzo często występują Żary zamiast przedmiotów.

Jesse Anderson – menadżer społeczności Anthem - potwierdził na Twitterze, że przynajmniej dwie pierwsze z omawianych rzeczy są wynikiem błędu. Deweloperzy analizują sytuację i próbują znaleźć jakieś rozwiązanie. Na razie nie wiadomo, czy trzeci problem to również bug, czy też zamierzona zmiana. Pełną listę poprawek w najnowszej aktualizacji Anthem znajdziecie pod tym adresem.

 1. Recenzja Anthem – gry, którą kocham i nienawidzę
 2. BioWare – strona oficjalna
 3. Anthem – strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Anthem

Anthem