Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 marca 2019, 12:17

autor: Adrian Werner

Gwint Wiedźmińska gra karciana doczeka się wersji mobilnej

Studio CD Projekt RED ogłosiło, że Gwint: Wiedźmińska gra karciana zmierza na urządzenia mobilne. Produkcja trafi w tym roku na iOS. W planach jest również wydanie na Androida.

Wkrótce Gwinta będziemy mogli nosić w kieszeni. - Gwint Wiedźmińska gra karciana doczeka się wersji mobilnej - wiadomość - 2019-03-27
Wkrótce Gwinta będziemy mogli nosić w kieszeni.
GWINT W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: CD Projekt RED
  2. Wydawca: CD Projekt RED
  3. Gatunek: karcianka
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, iOS, AND
  5. Model biznesowy: free-to-play

Studio CD Projekt RED poinformowało, że Gwint: Wiedźmińska gra karciana doczeka się wersji mobilnej. Produkcja trafi w tym roku na urządzenia z systemem iOS. W planach jest również wydanie na Androida, ale konkrety odnośnie tej edycji zostaną ujawnione w późniejszym terminie, więc najpewniej poczekamy na nią trochę dłużej.

Podobnie jak wersja z PC i konsol, wydanie na iOS oparte zostanie na modelu darmowym z mikropłatnościami. Autorzy przyznają, że przygotowania do opracowania wersji mobilnej trwały długo, gdyż musieli dopasować swoją technologię, w tym napędzający multiplayer system GOG Galaxy, do potrzeb smartfonów i tabletów.

Dzisiejsza nowina nie jest kompletnym zaskoczeniem. Pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się już w 2016 roku, kiedy to okazało się, że CD Projekt RED szuka programisty z doświadczeniem przy tworzeniu projektów mobilnych. O konwersji na iOS i Androida było jednak potem tak cicho, że wiele osób uznało, że te plany zostały porzucone.

Przypomnijmy, że Gwint zadebiutował w październiku ubiegłego roku na PC, a w grudniu doczekaliśmy się konwersji na konsole Xbox One i PlayStation 4. Projekt spotkał się z ciepłym przyjęciem i wersja pecetowa posiada średnią ocen na poziomie 80% według serwisu Metacritic. Nasz recenzent był trochę bardziej surowy i wystawił produkcji notę 7.5/10.

Niestety, ostatnie doniesienia ze studia CD Projekt RED sugerują, że Gwint okazał się rozczarowaniem finansowym. Mimo to autorzy nie zamierzają porzucać projektu. Obecnie pracują nad pierwszym dodatkiem, zatytułowanym Krwawa klątwa, który trafi 28 marca na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana – karty na stół
  3. Gwint - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Gwint: Wiedźmińska gra karciana