Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2019, 11:28

autor: Adrian Werner

Fallout 76 - ruszyła beta trybu survivalowego

Gra Fallout 76 otrzymała patch, który dodaje wersję beta Przetrwania, czyli trybu survivalowego nastawionego na rywalizację z innymi graczami.

Tryb survivalowy opracowano z myślą o fanach rywalizacji z innymi graczami. - Fallout 76 - ruszyła beta trybu survivalowego - wiadomość - 2019-03-27
Tryb survivalowy opracowano z myślą o fanach rywalizacji z innymi graczami.
FALLOUT 76 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Bethesda Game Studios
  2. Wydawca: Bethesda Softworks
  3. Gatunek: RPG/survival sandbox
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 14 listopada 2018 r.

Fallout 76, czyli postapokaliptyczna gra sieciowa autorstwa studia Bethesda, otrzymała nową aktualizację, której największą atrakcją jest wprowadzenie wersji beta trybu survivalowego. Na PC patch oznaczono numerem 1.1.1.2 i wymaga on pobrania 2 GB danych. Z kolei na konsolach łatka oznakowana została jako 1.1.1.1 i „waży” 4 GB.

Za sprawą aktualizacji znany do tej pory tryb rozgrywki przemianowany został na Przygodę, a nowy survivalowy wariant funkcjonuje jako Przetrwanie. Ta druga opcja nie ma żadnych szczególnych wymagań. Zabawę w becie możemy rozpocząć nową postacią, jak i swobodnie przenosić rozwiniętego bohatera między obydwoma trybami bez utraty wypracowanych postępów.

W nowym trybie gracze domyślnie są wobec siebie wrogo nastawieni i mogą się atakować bez ograniczeń. Schowanie broni pozwala zasygnalizować neutralność, co zmienia kolor czcionki naszego imienia z czerwonego na żółty. Mapa nie wyświetla już położenia innych użytkowników, chyba że wyznaczono nagrodę za ich głowę lub też są w pierwszej trójce rankingu najdłuższego życia.

Po śmierci pozostawiamy po sobie nie tylko śmieci, ale też losową liczbę przedmiotów pomocy, które znajdowały się w naszym ekwipunku. Usunięto opcję odrodzenia „Szukaj zemsty”, a nagroda w kapslach za likwidację gracza oraz kapsle odejmowane w chwili śmierci uległy podwojeniu. Ograniczono również możliwości szybkiej podróży, a odrodzenie może nastąpić tylko w Kryptcie 76, obozie lub stacji kolejowej.

W zamian za te trudności w trybie survivalowym uzyskujemy 20% premię do zdobywanych punktów doświadczenia i możemy brać udział w specjalnych wyzwaniach tygodniowych, których ukończenie nagradzane jest legendarnymi przedmiotami.

Przypomnijmy, że Fallout 76 ukazał się 14 listopada, w wersjach na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra została przyjęta chłodno – edycja pecetowa posiada obecnie średnią ocen na poziomie 52% według serwisu Metacritic. Równie niezadowolony był nasz redaktor, który wystawił produkcji notę 5.5/10.

  1. Oficjalna strona serii Fallout
  2. Recenzja gry Fallout 76 – zlepek wszystkiego i niczego
  3. Wszystko o Fallout 76
  4. Fallout 76 - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fallout 76

Fallout 76