Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2012, 12:52

autor: Kono

CD Projekt polskim dystrybutorem gry Alan Wake na PC?

W sieci pojawiły się informacje o tym, że wydawcą pecetowej wersji gry Alan Wake będzie firma Nordic Games. Można w związku z tym przypuszczać, że jej dystrybucją na polskim rynku zajmie się CD Projekt.

Serwis MCVUK poinformował, że wydawcą pudełkowej wersji gry Alan Wake na komputerach PC będzie firma Nordic Games. To z kolei oznacza, że w Polsce dystrybucją produkcji studia Remedy Entertainment zajmie się najprawdopodobniej firma CD Projekt.

W związku z tym, że CD Projekt jest polskim dystrybutorem wszystkich gier wydawanych przez firmę Nordic Games, to można całkiem śmiało przypuszczać, że to właśnie nakładem tego przedsiębiorstwa tytuł Alan Wake pojawi się na naszym rynku. Przedstawiciele firmy CD Projekt na razie nie mogą się do tego oficjalnie ustosunkować, ale ma się to zmienić w najbliższej przyszłości. Czekamy na stosowne oświadczenie.

CD Projekt polskim dystrybutorem gry Alan Wake na PC? - ilustracja #1

Przypominamy, że pecetowa wersja gry Alan Wake będzie zawierać w sobie dwa dodatki DLC (The Signal oraz The Writer), które pojawiły się na Xbox Live. Edycja na PC dodatkowo zaoferuje wsparcie dla stereoskopowego obrazu 3D oraz możliwość wyświetlania gry na wielu monitorach. Gra będzie dostępna również w dystrybucji cyfrowej poprzez serwis Steam.

Alan Wake pierwotnie ukazał się na konsoli Xbox 360 w maju 2010 roku. Gra opowiada historię pisarza, który wraz z żoną przybywa do spokojnego miasteczka Bright Falls. Nagle okazuje się jednak, że niepozorna miejscowość skrywa wiele niebezpiecznych sekretów. Tytuł został stworzony przez fiński zespół Remedy, obecnie pracujący nad grą Alan Wake’a American Nightmare.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Alan Wake

Alan Wake