Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 czerwca 2011, 23:04

autor: Wiz

Bohemia Interactive wyda darmową wersję ArmA II

Studio Bohemia Interactive ujawniło dziś plany wydania produkcji zatytułowanej ArmA 2: Free. Będzie to darmowa wersja popularnej gry taktycznej, przeznaczona wyłącznie do rozgrywki wieloosobowej.

Studio Bohemia Interactive ujawniło dziś plany wydania produkcji zatytułowanej ArmA 2: Free. Będzie to darmowa wersja popularnej gry taktycznej, przeznaczona wyłącznie do rozgrywki wieloosobowej.

Twórcy serii ArmA najwyraźniej postanowili zrobić konkurencję firmie Electronic Arts, która w lipcu planuje wydanie darmowej gry FPS Battlefield Play4Free. Studio Bohemia Interactive zapowiedziało bowiem wypuszczenie na rynek własnej produkcji, która stanowić będzie darmową wersję najpopularniejszego dzieła czeskiego dewelopera.

W odróżnieniu od Battlefield Play4Free, w ArmA 2: Free nie uświadczymy żadnych mikropłatności ani innych „ukrytych” form pobierania opłat. Jak zapewniają twórcy, ich produkt będzie posiadał niemal te same możliwości co ArmA II. Zabraknie jedynie kampanii dla pojedynczego gracza, grafiki HD oraz wsparcia dla rozszerzeń i modów stworzonych przez graczy.

Szczególnie brak tej ostatniej funkcji może niektórym nie przypaść do gustu. Twórcy jednak nie do końca ograniczają fanów. Gra zaoferuje możliwość tworzenia własnych map i scenariuszy. Tak więc gracze z całego świata będą mogli swobodnie realizować swoje pomysły i dzielić się nimi z innymi.

A teraz największa niespodzianka. ArmA 2: Free dostępna będzie jeszcze w tym miesiącu. W ramach zachęty do zapoznania się z tytułem, twórca opublikował oficjalny zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej. Więcej szczegółów na temat gry już wkrótce znajdziecie na oficjalnej stronie producenta.

Być może określenie nowego produktu Bohemia Interactive mianem konkurencji dla Battlefield Play4Free jest lekką przesadą. Choćby ze względu na rozmiary i możliwości finansowe wydawców. Mimo to EA nie powinno lekceważyć naszych południowych sąsiadów. W końcu z jakiegoś powodu serwis GameSpot umieścił drugą część ArmA na 13. miejscu listy najlepszych gier komputerowych wszech czasów.