Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2013, 12:45

autor: Sarge

Beyond: Dwie Dusze - polska premiera wyczekiwanej gry twórców Heavy Rain

W Polsce oficjalnie debiutuje dzisiaj gra Beyond: Dwie Dusze od studia Quantic Dream, twórców Heavy Rain i Fahrenheit. Tytuł został w pełni spolszczony - w rolach głównych usłyszymy Małgorzatę Sochę i Roberta Więckiewicza.

Dzisiaj ma miejsce oficjalna polska premiera gry Beyond: Dwie Dusze, dostępnej wyłącznie na PlayStation 3. Produkcja studia Quantic Dream zbiera bardzo zróżnicowane recenzje w mediach.

Beyond: Dwie Dusze w naszym kraju jest sprzedawany w sugerowanej cenie 279,99 złotych. Z kolei za 299,90 złotych dostępna jest Edycja Specjalna. W jej skład oprócz samej gry wchodzi metalowe opakowanie (tzw. steelbook), DLC oferujące ok. 30 minut dodatkowej rozgrywki, rozszerzone materiały wideo zza kulis produkcji, cyfrowa ścieżka dźwiękowa, dynamiczny motyw dla PlayStation 3 i zestaw awatarów do wykorzystania w PlayStation Network. Większość sklepów tradycyjnie może pochwalić się bardziej atrakcyjnymi ofertami cenowymi, które znajdziecie w encyklopedii gry-online.pl.

Gra została wydana w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej za sprawą rodzimego oddziału firmy Sony Computer Entertainment. W główne postacie Beyond: Two Souls wcielili się Małgorzata Socha i Robert Więckiewicz, którzy zastępują znanych z oryginału Ellen Page i Willema Dafoe. Tytuł oferuje pełną dowolność jeśli chodzi o wybór wersji językowych (można łączyć ze sobą np. angielskie głosy z polskimi napisami), więc każdy powinien być zadowolony.

Dość powiedzieć, że oceny wzięte pod uwagę przez serwis Metacritic wahają się w granicach 40-100 w skali stustopniowej. Gra przez jednych jest zachwalana za ciekawą fabułę, wyraziste postacie i bardzo ładną oprawę graficzną (ze szczególnym uwzględnieniem twarzy bohaterów), a przez innych krytykowana za niewielki wpływ decyzji na przebieg historii, znikome elementy rozgrywki czy mimo wszystko przewidywalny scenariusz. Średnia ocen według danych serwisu Metacritic wynosi 73 punkty. Wygląda więc na to, że to kolejna produkcja, którą część odbiorców pokocha, a reszta znienawidzi.

Recenzja gry Beyond: Dwie Dusze (na świecie znanej pod tytułem Beyond: Two Souls) we wtorek pojawiła się także w serwisie gry-online.pl. Łukasz Malik przyznał produkcji studia Quantic Dream notę 7.5 w skali dziesięciostopniowej, punktując jej wszelkie wady i zalety. Oprócz tego na łamach tvgry.pl znajdziecie kilka materiałów wideo, które powinny pomóc Wam w podjęciu decyzji o ewentualnym zakupie.

Beyond: Dwie Dusze to przygodowa gra akcji, którą stworzyło studio Quantic Dream, odpowiedzialne za takie tytuły jak Fahrenheit czy Heavy Rain.. Fabuła rozgrywa się na przestrzeni 15 lat i przedstawia historię Jodie Holmes – dziewczyny różniącej się od typowych nastolatek przede wszystkim tym, że posiada dar kontaktowania się ze światem niematerialnym.

  1. Recenzja gry Beyond: Two Souls – Dwie Dusze i gra pozorów
  2. Beyond: Dwie Dusze – poradnik do gry (w przygotowaniu)
  3. tvgry.pl – Gramy w Beyond: Dwie Dusze – dobry film, gorsza gra?
  4. tvgry.pl – Rozgrywka w Beyond: Dwie Dusze
  5. tvgry.pl – Beyond: Dwie Dusze – porównanie angielskiej i polskiej wersji językowej