Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2015, 17:07

autor: Pirlond

Heavy Rain i Beyond: Dwie Dusze trafią na PS4

Kolejne gry z poprzedniej generacji konsol trafią na PS4. Sony ujawniło bowiem, że Heavy Rain oraz Beyond: Dwie Dusze – projekty autorstwa studia Quantic Dream – zostaną przeniesione na PlayStation 4. Co ciekawe, będą one dostępne tylko w Europie.

Beyond: Dwie Dusze trafi na PS4. - Heavy Rain i Beyond: Dwie Dusze trafią na PS4 - wiadomość - 2015-06-16
Beyond: Dwie Dusze trafi na PS4.

Plotki dotyczące ewentualnego wydania Beyond: Dwie Dusze na PS4 krążyły w sieci już od jakiegoś czasu. W lipcu ubiegłego roku gra w wersji na najnowszą platformę stacjonarną Sony pojawiła się w ofercie dwóch niemieckich sklepów internetowych, a kilka miesięcy wcześniej internauci znaleźli wzmiankę o produkcji w portfolio pewnego programisty, który miał ponoć pracować nad przystosowaniem sterowania w przygodówce do kontrolera DualShock 4. Teraz z kolei przedstawiciele japońskiego koncernu nareszcie oficjalnie potwierdzili, że tytuł zawita na PlayStation 4. To jednak nie koniec informacji. Okazuje się bowiem, że na konsolę przeniesiony zostanie również poprzedni projekt deweloperów ze studia Quantic Dream – Heavy Rain.

Szczegóły dotyczące nowych edycji są jednak owiane tajemnicą – nie wiadomo, jakie zmiany zostaną w nich wprowadzone względem wersji z PS3. Nieznana jest także data premiery obu gier w wydaniu na PlayStation 4. Ujawniono jedynie, że produkcje będzie można kupić (co ciekawe, tylko w Europie) za pośrednictwem cyfrowego sklepu PlayStation Store – osobno lub w zbiorczym pakiecie. Do sprzedaży trafi również pudełkowa edycja zestawu.

Heavy Rain zostało wydane na PlayStation 3 w 2010 roku. Gra jest przygodówką, w której zadaniem graczy jest rozwiązanie zagadki tajemniczego zabójcy Origami. Fabułę śledzimy przy tym z perspektywy czterech różnych bohaterów, pomiędzy którymi produkcja przełącza nas w wybranych momentach. Tytuł charakteryzuje się dosyć dużym stopniem nieliniowości – każda działanie (lub jego brak) może wpłynąć na dalszy przebieg przedstawionej historii. Warto wspomnieć, że nawet śmierć każdego z protagonisty nie zakończy się przegraną – dostaniemy wówczas tylko inny finał.

Beyond: Dwie Dusze jest kolejnym projektem studia Quantic Dream. Gra ukazała się na PS3 w 2013 roku. Tym razem gracze wcielają się w Jodie (w tej roli Ellen Page) – młodą kobietę dysponującą zdolnościami paranormalnymi. Mechanizmy rozgrywki nie uległy większym zmianom względem Heavy Rain – zabawa polega w głównej mierze na wciskaniu przycisków na padzie zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.