Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2021, 19:52

autor: "Vergil"

Assassin’s Creed większy od Valhalli w produkcji; serię Far Cry czeka radykalna zmiana - Jason Schreier

Słynny Jason Schreier podzielił się kilkoma przeciekami dotyczącymi atrakcji przygotowywanych przez największych wydawców z myślą o E3 2021. Ponadto ujawnił, jaka przyszłość może czekać serie Assassin’s Creed i Far Cry oraz kiedy zadebiutuje gra Starfield.

W SKRÓCIE:
  1. Jason Schreier podzielił się przeciekami na temat tego, co z myślą o targach E3 2021 przygotowali dla graczy wybrani wydawcy;
  2. dziennikarz przekonuje, że w produkcji znajduje się nowa część serii Assassin’s Creed, a cykl Far Cry czeka radykalna zmiana;
  3. na konferencji Microsoftu i Bethesdy mamy natomiast poznać datę premiery gry Starfield.

W najnowszym odcinku podcastu Triple Click Jason Schreier, czyli dziennikarz serwisu Bloomberg, znany z ujawniania rozmaitych ciekawostek zza kulis branży gier wideo, podzielił się informacjami, jakie udało mu się zdobyć na temat tego, co z myślą o tegorocznych targach E3 przygotowali poszczególni wydawcy. Najwięcej do powiedzenia miał o planach firmy Ubisoft, a zwłaszcza dalszych losach serii Assassin’s Creed. Schreier zdradził również co nieco o potencjalnym asie, jakiego mają w rękawie firma Square Enix i studio Eidos Montreal, a także powiedział kilka słów o tym, czego możemy się spodziewać po wspólnej konferencji Microsoftu i Bethesdy.

Ubisoft i Assassin’s Creed

Zacznijmy od francuskiego wydawcy. Jak twierdzi Schreier, na konferencji Ubisoftu poznamy plany rozwoju gry Assassin’s Creed: Valhalla, dowiemy się więcej o Far Cry 6, a także usłyszymy o Tom Clancy's Rainbow Six: Extraction i o przygotowywanych przez tę firmę grach-usługach. Poza tym podobno przygotowano dla nas jeszcze jedno ogłoszenie-niespodziankę, zapowiedź nowej produkcji, o której dotychczas nie słyszeliśmy.

Schreier dysponuje również informacjami na temat tego, co dzieje się za kulisami Ubisoftu. Jak donoszą jego źródła, w produkcji znajduje się kolejna duża część serii Assassin’s Creed. Mówiąc „duża”, ma na myśli naprawdę gigantyczny projekt, który może być nawet większy niż Assassin’s Creed: Valhalla. Poza tym „słyszał”, że studio Ubisoft Sofia (które dostarczyło między innymi Assassin’s Creed: Rogue) pracowało nad własną grą z serii. Ostatecznie jednak ów tajemniczy projekt podobno został anulowany bądź przekształcił się w coś mniejszego (jak DLC).

Ponadto po premierze gry Far Cry 6 seria ma podobno zmienić się nie do poznania i pójść w „radykalne innym kierunku”. Jakim? Tego na razie nie wiemy. Co zaś tyczy się innych projektów Ubisoftu – wiele zapowiedzianych już gier tego wydawcy aktualnie znajduje się w piekle deweloperskim. Mowa zarówno o Skull & Bones, jak i o Beyond Good & Evil 2 (które wciąż jest podobno na „bardzo, bardzo wczesnym” etapie produkcji), a także o nowym Avatarze, którego nie zobaczymy, dopóki nie ruszy kampania promocyjna drugiej części filmowej serii.

Microsoft i Bethesda

Assassin’s Creed większy od Valhalli w produkcji; serię Far Cry czeka radykalna zmiana - Jason Schreier - ilustracja #1
Tegoroczne targi E3 podobno przyniosą datę premiery gry Starfield.

Sporo czasu poświęcono konferencji Microsoftu i Bethesdy. Schreier przewiduje, że pojawi się na niej zarówno Halo Infinite (prawdopodobnie poznamy datę premiery tej produkcji), jak i Psychonauts 2, a także dzieła innych zespołów zrzeszonych pod banderą Xbox Game Studios. Jedną z atrakcji przygotowanych przez firmę Bethesda ma natomiast być data premiery gry Starfield; tytuł ma podobno zadebiutować w drugiej połowie przyszłego roku.

Nintendo, Square Enix i Bandai Namco

Co zaś tyczy się firmy Nintendo – Schreier twierdzi, że możemy bezpiecznie założyć, iż w końcu poznamy konkrety na temat The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2. Jego zdaniem jednak gra zadebiutuje dopiero w przyszłym roku, a czekanie na nią będą nam miały umilić remaki starszych odsłon cyklu, w stylu The Legend of Zelda: Link’s Awakening.

Gwoździem programu na konferencji Square Enix ma natomiast być nowa gra studia Eidos Montreal, czyli Guardians of the Galaxy. Ponadto powinny się tam pojawić takie tytuły jak Life is Strange: True Colors i Babylon’s Fall. Można przypuszczać, że usłyszymy również o nowych aktualizacjach gry Marvel’s Avengers. To, co zobaczymy na pozostałych konferencjach, stoi pod znakiem zapytania. Wydaje się jednak prawdopodobne, że firma Bandai Namco podzieli się w końcu konkretami na temat Elden Ring – nowej gry studia FromSoftware.

  1. Podcast Triple Click w serwisie Maximum Fun
  2. Oficjalna strona internetowa Xbox Game Studios
  3. Oficjalna strona internetowa firmy Ubisoft
E3 2021