Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2018, 12:40

autor: AlexB

Asasyni grają w piłkę w Empiku - AC Odyssey i FIFA 19 na szczycie list sprzedaży

Jak nietrudno się domyślić, w minionych dwóch tygodniach w sieci sklepów Empik niepodzielnie dzieliły i rządziły FIFA 19 oraz Assassin's Creed Odyssey. Gry te zajęły dwa pierwsze miejsca na listach najlepiej sprzedających się gier na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

Przełom września i października to przede wszystkim premiery dwóch dużych gier – Assassin's Creed Odyssey i FIF-y 19. Choć istnieje duża grupa odbiorców, która narzeka na te produkcje, zyskały one uznanie w oczach większości mediów branżowych, co z pewnością przełożyło się na przyzwoitą sprzedaż. Wystarczy wspomnieć, że najnowsza produkcja firmy Ubisoft zaliczyła jeden z najlepszych debiutów w historii serii o Asasynach i Templariuszach. Widać to chociażby w sklepach należących sieci Empik, gdzie oba tytuły zajęły pierwsze miejsca na listach bestsellerów jeśli chodzi o wirtualną rozrywkę. Na PlayStation 4 i Xboksie One królowała FIFA 19, a na PC Assassin's Creed Odyssey.

Klienci Empiku kochają FIF-ę. - Asasyni grają w piłkę w Empiku - AC Odyssey i FIFA 19 na szczycie list sprzedaży - wiadomość - 2018-10-12
Klienci Empiku kochają FIF-ę.

Tytuły produkcji, które zajęły dalsze miejsca w empikowych zestawieniach obejmujących okres między 26 września a 9 października, raczej nie powinny być wielkim zaskoczeniem dla osób regularnie je śledzących. Na PC aż cztery pozycje przypadły The Sims 4 i dodatkom do tego „symulatora życia” od firmy Electronic Arts. Wciąż mocno trzymają się również Battle for Azeroth, czyli najnowszy dodatek do przebojowego MMORPG-a World of Warcraft, oraz Euro Truck Simulator 2. Pierwszą dziesiątkę zamyka Battlefield 1: Rewolucja.

Jeśli chodzi o PlayStation 4, klienci Empiku wciąż bardzo chętnie sięgają po Spider-Mana. Produkcja studia Insomniac zajęła trzecie miejsce na liście bestsellerów na platformę firmy Sony. Na dalszych miejscach uplasowały się Shadow of the Tomb Raider oraz Need for Speed: Payback.

Z kolei w przypadku Xboksa One nadal bardzo mocną pozycję ma Minecraft. Warto jednak zauważyć, że na piątym miejscu empikowego zestawienia dotyczącego tej konsoli znalazł się Wiedźmin 3: Dziki Gon. Najwyraźniej istnieją jeszcze polscy gracze, którzy nie mają produkcji studia CD Projekt RED w swojej kolekcji.

Sprzedaż gier w sieci Empik

Najlepiej sprzedające się gry na PC

#

Gra

1.

Assassin's Creed Odyssey

2.

FIFA 19

3.

The Sims 4

4.

The Sims 4: Psy i koty

5.

The Sims 4: Cztery pory roku

6.

FIFA 19 - 2200 FIFA Points

7.

The Sims 4: Miejskie Życie

8.

World of Warcraft: Battle for Azeroth

9.

Euro Truck Simulator 2

10.

Battlefield 1: Rewolucja

Najlepiej sprzedające się gry na PlayStation 4

#

Gra

1.

FIFA 19

2.

Assassin's Creed Odyssey

3.

Marvel's Spider-Man

4.

Shadow of the Tomb Raider

5.

Need for Speed: Payback

Najlepiej sprzedające się gry na Xboksa One

#

Gra

1.

FIFA 19

2.

Assassin's Creed Odyssyey

3.

Minecraft Explorer's Pack

4.

The Sims 4

5.

Wiedźmin 3: Dziki Gon Edycja Gry Roku