Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2018, 17:33

autor: Mateusz "Chi-Fi" Cholewa

FIFA 19 FUT - TOTW 5, znamy POTM oraz Ikony

Jak co środę EA Sports ponownie ogłosiło drużynę najlepszych zawodników mijającego tygodnia w FIFA Ultimate Team. Tym razem, ze względu na rozgrywki Ligi Narodów UEFA, do grona wyróżnionych piłkarzy wybrano tych, którzy najlepiej poradzili sobie w swoich reprezentacjach.

Drużyna tygodnia w FIFA Ultimate Team. W składzie m.in. Szczęsny, Lukaku i van Dijk - ilustracja #1

Drużyna Tygodnia to zestaw specjalnych, cotygodniowych kart w trybie FIFA Ultimate Team. Zawodnicy, którzy trafią do zestawienia, otrzymują podniesione statystyki. W tym tygodniu wśród zawodników, na których warto zwrócić uwagę, jest np. Romelu Lukaku, belgijski napastnik, który w meczu ze Szwajcarią strzelił dwa gole i został wybrany zawodnikiem meczu. Oprócz niego do drużyny trafił także Bernardo Silva, portugalski skrzydłowy, który w zeszły czwartek zdobył gola w meczu przeciwko reprezentacji Polski. Skoro już mówimy o Biało-Czerwonych, to warto zaznaczyć, że swoje miejsce w Drużynie Tygodnia znalazł również bramkarz Wojciech Szczęsny. Choć nie udało mu się zachować czystego konta, to swoimi paradami sprawił, że mecz przeciwko reprezentacji Włoch nie zakończył się totalną kompromitacją.

Podstawowa jedenastka TOTW 5

 1. Wojciech Szczęsny (wartość ogólna: 86)
 2. Alex Sandro (wartość ogólna: 87)
 3. Virgil van Dijk (wartość ogólna: 86)
 4. Eric Bailly (wartość ogólna: 84)
 5. James Rodríguez (wartość ogólna: 89)
 6. Carlos Vela (wartość ogólna: 84)
 7. Ruslan Malinovskyi (wartość ogólna: 81)
 8. Ole Kristian Selnas (wartość ogólna: 81)
 9. Romelu Lukaku (wartość ogólna: 88)
 10. Bernardo Silva (wartość ogólna: 86)
 11. Marko Arnautović (wartość ogólna: 84)

Ławka Rezerwowych TOTW 5

 1. Ciprian Tătăruşanu (wartość ogólna: 82)
 2. Ramy Bensebaini (wartość ogólna: 81)
 3. Bořek Dočkal (wartość ogólna: 81)
 4. Omar Al Soma (wartość ogólna: 82)
 5. Odion Ighalo (wartość ogólna: 81)
 6. Aleksandar Mitrović (wartość ogólna: 81)
 7. Goran Pandev (wartość ogólna: 81)

Rezerwy TOTW 5

 1. CB: Roman Neustädter (wartość ogólna: 80)
 2. LB: Benjamin Kololli (wartość ogólna: 76)
 3. CM: Pedro Aquino (wartość ogólna: 78)
 4. ST: Carlos Fernández (wartość ogólna: 77)
 5. ST: Reggie Lambe (wartość ogólna: 72)

Do FIF-y 19 powracają karty Zawodnika Miesiąca. EA Sports po raz kolejny korzysta z rozwiązań znanych z poprzedniej odsłony serii. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o „Swap Deals”. W październiku specjalną kartę dostał Eden Hazard, belgijski skrzydłowy grający w Chelsea. Jego świetna dyspozycja na Mistrzostwach Świata w Rosji przełożyła się także na rozgrywki Premier League, gdzie pod skrzydłami Maurizio Sarriego Hazard wyrasta na prawdziwego lidera zespołu. Szczęśliwcy, którym uda się zdobyć specjalną kartę, będą mogli liczyć na gracza niezwykle szybkiego (tempo: 93), świetnie podającego (podania: 90), a przede wszystkim fenomenalnie dryblującego (drybling: 96). Karta cieszy się ogromnym zainteresowaniem i na pewno osiągnie astronomiczne ceny na rynku FUT-a. Warto jednak wyłożyć nieco growej waluty, ponieważ w poprzednich edycjach FIF-y Eden Hazard był skrzydłowym niemal nie do zatrzymania.

Drużyna tygodnia w FIFA Ultimate Team. W składzie m.in. Szczęsny, Lukaku i van Dijk - ilustracja #3

Do FIF-y 19 wracają także karty Ikon pozwalające dołączyć do składu prawdziwe legendy futbolu. W tym tygodniu pojawili się zawodnicy grający na kilku pozycjach – bramkarz, stoper, defensywny pomocnik, skrzydłowy i ofensywny pomocnik. Poniższe karty będą dostępne przez najbliższe 30 dni, po czym znikną i zostaną zastąpione kolejnym zestawem graczy.

Drużyna tygodnia w FIFA Ultimate Team. W składzie m.in. Szczęsny, Lukaku i van Dijk - ilustracja #4

 1. Oficjalna strona gry FIFA 19