Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2016, 10:00

autor: Entelarmer

American Truck Simulator z blisko 150 tysiącami nabywców

Z danych zebranych w serwisie Steam Spy wynika, że w ciągu pierwszego tygodnia sprzedaży American Truck Simulator trafił do ok. 150 tysięcy nabywców.

Pochlebne recenzje i względnie niska cena przełożyły się na popularność produkcji SCS Software. - American Truck Simulator z blisko 150 tysiącami nabywców - wiadomość - 2016-02-09
Pochlebne recenzje i względnie niska cena przełożyły się na popularność produkcji SCS Software.

Pierwsze recenzje gry American Truck Simulator (m.in. w naszym serwisie autorstwa ElMundo) wskazywały, że pomimo na pierwszy rzut oka skromnej zawartości, najnowszy symulator ciężarówek od studia SCS Software to bardzo udana produkcja i godny następca Euro Truck Simulator 2. Najwyraźniej również graczom przypadł on do gustu, a przynajmniej tak wynika z danych udostępnionych przez serwis Steam Spy, według których w ciągu tygodnia od premiery grę zakupiło ponad 140 tysięcy osób. Ponadto gracze spędzili przy niej średnio ponad 8 godzin, a liczba posiadaczy zdaje się przyrastać w fenomenalnym tempie. Świadczy o tym chociażby skok tej produkcji na tygodniowej liście najlepiej sprzedających się gier na platformie Steam (z szóstego miejsca na czwarte).

American Truck Simulator to kolejna produkcja z samochodami ciężarowymi od studia SCS Software. Tym razem porzucamy europejskie drogi na rzecz amerykańskich szos, przy czym w dniu premiery dostępne były jedynie dwa stany: Nevada oraz Kalifornia (do których ma dołączyć Arizona w którejś z pierwszych aktualizacji). Poza tą zmianą i nielicznymi nowinkami rozgrywka pozostała niezmieniona, znów więc zasiadamy za kierownicą ogromnej ciężarówki i staramy się dostarczyć przewożone towary w terminie i jak najmniejszym kosztem (np. unikając popełniania wykroczeń mogących skutkować sporymi mandatami).