Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2011, 11:20

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Age of Empires Online zadebiutuje jesienią

Koncern Microsoft ujawnił datę premiery Age of Empires Online – kolejnej części popularnej serii RTS-ów, ukierunkowanej na aspekty multiplayer. Dowiedzieliśmy się również kilku detali na temat systemu mikropłatności.

Koncern Microsoft ujawnił datę premiery Age of Empires Online – kolejnej części popularnej serii RTS-ów, ukierunkowanej na aspekty multiplayer. Dowiedzieliśmy się również kilku detali na temat systemu mikropłatności.

Tytuł zadebiutuje jesienią tego roku i będzie rozprowadzany zarówno drogą cyfrowej dystrybucji, jak i w sklepach. W tym drugim przypadku będziemy mieli do czynienia ze swego rodzaju pakietem startowym. Danan Davis z Microsoft Game Studios tłumaczy, że nadal istnieje bardzo duża grupa graczy nie przekonanych do elektronicznych edycji gier i właśnie z myślą o nich przygotowana zostanie pudełkowa wersja.

Age of Empires Online zadebiutuje jesienią - ilustracja #1

Jak już zapewne wiecie, rozgrywka w Age of Empires Online będzie darmowa (brak opłat subskrypcyjnych). Za sklepowy produkt wprawdzie przyjdzie nam zapłacić niewielkie pieniądze, ale zaoferuje nam on ulepszone frakcje i różnego rodzaju bonusy na start, aby zrekompensować wydaną gotówkę. Twórcy zarabiać będą na różnego rodzaju mikrotransakcjach, o których dowiedzieliśmy się nieco więcej.

Podstawowa wersja dzieła Gas Powered Games (jeszcze do niedawna w roli dewelopera występował Robot Entertainment) zawierać będzie grecką i egipską cywilizację. Za pieniądze będziemy mogli wykupić dodatkowe cywilizacje, a także różnego rodzaju bonusy dla naszego imperium i bliżej nieokreśloną zawartość dodatkową. Jako przykład podano tutaj tryb Defence of Crete, w którym musimy zmierzyć się z kolejnymi falami przeciwników.

Cena takich paczek będzie wynosić od 5 do 20 dolarów (13-55 złotych bez podatku VAT). Szczegóły na temat kolejnych pakietów zostaną ujawnione z czasem. Tymczasem już pod koniec tego miesiąca firma Microsoft ujawni dokładną datę premiery, ostateczne ceny i szczegóły na temat współpracy z wybranymi sprzedawcami detalicznymi.